Dnes je 3. 03. 2024

Herečka Lucie Benešová: U partnera mi záleží spíš na skutcích než romantických gestech

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Led 28th, 2021
0 komentářů

Únor je pro mnoho lidí měsícem lásky, kdy se mnozí těší hlavně na Den svatého Valentýna. Oblíbená herečka Lucie Benešová, partnerka Tomáše Matonohy, maminka čtyř dětí a tvář značky Astoreo věří, že lásku je nejlepší ukazovat celoročně, ale ráda Valentýna využije jako příležitost sejít se se svými blízkými. Čím je ráda pohostí a jaká výzdoba při oslavě nesmí chybět?

Lucko, jak vy a váš partner vnímáte Valentýna? Je pro vás důležitý?

Pro nás je více důležité dávat lásku najevo kdykoliv, nehledě na datum. Moc jsme si na něj zkrátka nezvykli. Myslím si, že Valentýn je spíš pro mladší generaci, která ho zná a užívá si ho už od mládí.

Já jej využívám hlavně jako příležitost pro setkání. Většinou tedy dělám valentýnskou večeři, na které se sejdeme s dětmi. Sami s partnerem ho většinou neslavíme, myslíme na sebe kdykoliv v průběhu roku. I skoro po 20 letech manželství nezapomínáme jeden na druhého. Nejčastěji si koupíme láhev dobrého vína, večer si spolu sedneme a povídáme si. To je pro nás důležité, a nezáleží na datu.

A co třeba romantická dovolená ve dvou? Kdy jste spolu naposledy na nějaké byli? Jen sami bez dětí? Dá se to vůbec?

Dřív jsme jezdili docela často, ale teď nám přijde líto nechat děti doma. Teď tedy hodně jezdíme s Larou, protože přece jen nemáme moc volného času, a když už je, tak ho nejraději trávíme pohromadě.

Takže se u vás slaví Valentýn spíše v rodinném kruhu?

Přesně, já ho beru víc obecně, jako oslavu lásky ke všem blízkým. Většinou dostanu i nějaký dárek od dětí, každý rok dostávám valentýnku nebo nějaké hezké přáníčko od Lary, což mě potěší nejvíc. Dřív mi valentýnky a přáníčka dávala i Sára. Kluci ne, ti na to nejsou.  A od Tomáše dostávám spíše praktické dárky. Různé věci na zahradu a do kuchyně, ale ty mě mnohdy potěší ještě víc, protože vím, že jsou potřeba. Na mě vždycky víc platily skutky než romantická gesta.

Lucie Benešová miluje květiny, jejími favority jsou tulipány. Kytice řezaných květin jako dekorace u ní doma nechybí celoročně.

Jak tedy nejraději Valentýna slavíte?

Pro mě je nejvíc, když se sejdeme celá parta u stolu. A to se nám obvykle daří, protože maminka má kolem Valentýna svátek, takže to tak nějak spojíme dohromady. Příležitosti setkat se s rodinou se vždycky ráda chopím. A když je to zhruba na ten Valentýn, obvykle i upeču moučník ve tvaru srdce. A to je vlastně i můj tajný tip, není to nic složitého. Kupte si formu na dort ve tvaru srdce nebo stačí i klasická, upečte v ní klasický perník z prášku a polijte bílou čokoládou. Navrch můžete použít zdobení ve tvaru srdce nebo třeba jedlé květy. Skvělé formy na moučníky najdete i na astoreo.cz. kde mají i krásné vonné svíčky, které já prostě miluji a nesmějí chybět na žádné rodinné oslavě a při společných večeřích. Mám moc ráda také květiny, nejvíc asi tulipány, ale k Valentýnu se pochopitelně hodí i růže.

Víme na vás, že milujete dekorace. Zdobíte svůj dům i na Valentýna nebo pro nadcházející jaro?

Zbožňuji jarní květiny, takže ty u nás nemohou chybět. Mám ráda hlavně tulipány, ale třeba i růžové růže. A ty se vlastně hodí i k Valentýnu. A také krásné vůně. Doma máme vonný difuzér, takže si teď dopřáváme ten luxus, že si obývák a zimní zahradu vždy provoníme nějakou hezkou vůní. K Valentýnu mi asi nejvíce sedí vůně sladké vanilky nebo sladkého valentýnského moučníku.

Dárky praktické i romantické

Forma na dort srdce

Láska prochází žaludkem. Překvapte své milované od srdce upečeným moučníkem. Forma značky Zenker vás přesvědčí svou vysokou německou kvalitou a funkčností.  Nepřilnavý povrch ILAG Special zaručí snadné vyjmutí dortu z formy. Teplotní odolnost do 230 °C. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 289 Kč

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu od německého výrobce Beurer je nejen dárkem praktickým, ale jistě potěší i svým krásným nadčasovým designem. Vzduch v místnosti nejen provoní, ale i zvlhčí. Je kompatibilní hned s několika ve vodě rozpustnými aromatickými oleji, aroma tak lze snadno změnit podle nálady. LED podsvícení mění barvy a navodí kouzelnou atmosféru. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 499 Kč

Hrnky porcelánové SRDCE 2 ks

Krásné hrníčky s motivem srdcí jsou skvělým dárkem pro kohokoliv, komu chcete dát najevo svou lásku. Obdarovaný tak na vás bude myslet při každé ranní kávě či čaji. Hrnky jsou vhodné do myčky i mikrovlnné trouby. Objem 0,39 litru. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 169 Kč

Svíčka Arôme v matném skle v krabičce 100 g

Svíčky ve skleněném pohárku z řady Arôme jsou díky luxusnímu provedené a balení v krásné krabičce velmi vhodným dárkem, který potěší každého. Interiér krásně ozáří a nádherně provoní, a to až po dobu 26 hodin. Na výběr je z několika vůní, na Valentýna vyzkoušejte třeba smyslnou růži. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 59 Kč