Dnes je 25. 05. 2024

Sexuální praktiky napříč kontinenty: Brazilci milují orální sex, Asiati skupinový, Češi své fantazie tají

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování spodní box
Zář 10th, 2015
0 komentářů

Sexuální touhy mají všichni bez ohledu na to, zda se jedná o ženy či muže, o sociální postavení nebo národnost. Avšak každý se již liší v sexuálních praktikách. Nejnovější studie navíc potvrzují fakt, že existují značné rozdíly v sexuálním chování jednotlivých národů. Aktuální studie například ukazují, že v Evropě jsou nejpromiskuitnější severské země, konkrétně Island. Český národ je zase otázkám o sexu otevřen, nicméně v praxi spadá spíše k průměru.

Konzervativní Češi: ženy své sexuální fantazie tají

My, Češi, máme k sexu obecně velmi otevřený vztah. Přestože se o něm rádi bavíme a fantazírujeme, v praxi jsme více konzervativní. Zajímavý je rozdílný pohled v sexuálních touhách českých mužů a žen. „Muži si často přejí, aby se jim jejich fantazie plnily i v realitě. Oproti tomu ženy si své tajné sexuální fantazie nechávají raději pro sebe,“ sdělil výsledky nejnovější studie sexshopu Růžový slon Adam Durčák s tím, že časy se mění a s nimi i pohled na sex. „V poslední době zaznamenáváme jistý nárůst v zájmu o nejrůznější sexuální praktiky u Čechů. Ženy i muži si mnohem častěji kupují sexuální pomůcky a výbavy do svých ložnic, než v minulosti,“ popisuje Durčák a dodává, že ve světovém měřítku se s experimentováním řadíme spíše do průměru.

Temperamentní jižané: v kvalitě sexu vedou Řekové

O jižanech je po celém světě známo, že mají velmi kladný vztah k sexu a různým sexuálním praktikám. U jižních národů je například velmi častá smyslná masáž jako součást předehry. Oblíbená je také otevřená komunikace při souloži. Co se týká četnosti sexu, jednou týdně si ho dopřává až 87 % jižanských párů. Podle Durex Globálního průzkumu, se v kvalitě sexu zaujímají přední pozice hlavně Řekové. Z bulharského výzkumu zase vyplývá, že v Bulharsku narazíte spíše na temperamentní muže, kteří mají v oblibě sex na pláži. Naopak Chorvaté jsou pověstní v dobývání žen, avšak v sexu upřednostňují spíše klasickou misionářskou polohu. Španělé jsou považováni zase za mistry romantiky. Umí ženám jak polichotit, tak jim nabídnout i rodinné zázemí.

Nespoutaní Asiati: milují skupinový sex a převleky

U Asiatů, konkrétně tedy japonských mužů, je typické, že jsou v sexu rádi v dominantní pozici. Ženy naopak zaujímají submisivní pozice. „Asiaté jsou pověstní netradičními sexuálními praktikami. Nemají problém s homosexualitou, skupinovým sexem ani s neobvyklými sexuálními praktikami,“ popisuje Adam Durčák. V oblibě mají například různé převleky. Ženy jsou často znázorňovány v nevinných rolích, například školačky a podobně. „Co je zajímavé, tak Asiaté berou sex jako příjemnou součást svého života, oproti evropským párům, kterým se mnohdy rozpadá manželství právě kvůli sexuálnímu neporozumění partnerů,“ říká Adam Durčák, marketingový manažer sexshopu Růžový slon.

Novodobí seveřané: nárůst zranění při sexu

Statistiky Univerzitní nemocnice v Helsinkách ukazují, že seveřanům se pomalu, ale jistě mění sexuální praktiky. Může za to globální oteplování, které nejvíce pociťují právě severské země. Všimli si toho lékaři ze skandinávských klinik, kde za posledních deset let zaznamenali až dvojnásobný nárůst v počtu zranění při milostných aktivitách. Mezi nejčastějšími zraněními bylo například pokousání hmyzem na intimních partiích nebo jehličí v přirození. Došlo i k unikátnímu zranění, kdy zamilovaný pár při hrátkách v přírodě napadl los.

Horkokrevná Jižní Amerika: Brazilci mistry orálního sexu

Jihoameričani se příliš od Evropanů v sexuálních praktikách neliší. Tamní muži jsou typičtí svou náruživostí a oblibou pro něžné pohlaví. Statistiky provedené v Jižní Americe ukazují, že alespoň jednou týdně si dopřeje sex až 82 % párů. Brazilci jsou například pověstnými milovníky orálního sexu. Celkově je však známo, že jihoameričtí muži jsou k ženám majetničtí a často žárlí.

Každý národ se tak trochu liší v sexuálním chování. Velkou roli hrají současné masové trendy, jako je například zvýšená obliba v orálním sexu nebo vyholování ochlupení. „Sexualita je dnes natolik individuální a ovlivněna nespočtem různých vlivů, že se může svobodně projevit,“ uzavírá Adam Durčák.