Dnes je 2. 03. 2024

Home office lidem vyhovuje, pochvalují si pohodlí i úsporu času. Proč je lepší mít domácí kancelář?

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Led 18th, 2021
0 komentářů

Dříve byl home office nadstandardním benefitem, dnes je každodenní realitou. Lidé jsou s ním většinou spokojeni, stěžují si ale na to, že je domácí prostředí rozptyluje a hůře oddělují soukromý život od toho profesního. Tyto problémy nejlépe řeší samostatná domácí kancelář. Kvalitně si ji vybavte, ale nezapomeňte jí dodat i pohodlí a svůj osobitý styl. Vždy je totiž hlavní, abyste se v ní cítili dobře.

Pandemie koronaviru neustává a řada lidí už tak dlouhé měsíce pracuje z velké části ze svých domovů. Například podle průzkumu agentury Grafton Recruitment z loňského února alespoň částečný pravidelný home office hlásilo asi 52 procent kancelářských pracovníků, v červnu jich bylo již 70 procent. A je pravděpodobné, že využívání režimu práce z domova příliš nepoklesne ani po pandemii. Mnoho firem totiž zjistilo, že home office efektivitu a výkonnost pracovníků nijak negativně neovlivňuje.

A zaměstnanci? Ti většinou práci z domova také hodnotí pozitivně – třeba podle červnového průzkumu společnosti Survio vyhovuje home office skoro 65 procentům dotázaných. Nejčastěji si pochvalují to, že nemusejí nikam dojíždět či že mohou pauzy využít k domácím pracím. A více než polovině lidí vyhovuje pohodlí domova. Na druhou stranu ale hodně lidí přiznává, že je domácí prostředí rozptyluje a že se jim hůře odděluje profesní život od toho osobního. S těmito potížemi však dokáže pomoci domácí kancelář.

Na jídelním stole nebo v posteli nepracujte

Odborníci se shodují, že pro efektivní home office je ve většině případů lepší, pokud si na práci vyčleníte speciální prostor. „Vzít si občas práci na notebooku do postele nebo na gauč do obýváku nevadí, ale pravidlem by to být nemělo. Stejné platí například pro papírování na jídelním stole. Nejde jen o to, že nás při práci může rozptylovat třeba nádobí neuklizené po snídani nebo rozečtená knížka na nočním stolku, ale také o to, že si tak narušujeme domácí pohodu. Náš domov by měl být primárně místem odpočinku a rodinným prostorem. Práce patří do jiného světa, a proto potřebuje pro sebe určené místo,“ vysvětluje Petra Skácelová, produktová manažerka e-shopu Astoreo.cz, který nabízí vše pro pohodový domov.

Základy domácího pracoviště

Máte-li ve svém bytě či domě nevyužívanou místnost, nabízí se jako ideální řešení zřídit si plnohodnotnou domácí pracovnu. Do ní si pořiďte nejen kancelářský stůl a kvalitní ergonomickou židli, ale nezapomeňte také na úložné prostory. Své pracoviště byste totiž měli udržovat organizované a uklizené. Pozornost věnujte i dostatečnému osvětlení. Pokud denně pracujete s notebookem, vyplatí se vám pořídit si k němu i klasický monitor. Buď jej připojíte k notebooku a užijete si větší displej, nebo jej můžete zapojit jako druhý monitor pro lepší multitasking. Dobrým pomocníkem do domácí kanceláře jsou kvalitní sluchátka, ideálně bezdrátová, aby vás neomezovala v pohybu. Budete přes ně nejen moci komunikovat při online poradách nebo přijímat hovory bez nutnosti brát do ruky mobil, ale ty s dobrou redukcí okolního hluku vám navíc pomohou lépe se na práci soustředit, obzvláště, pokud si do nich pustíte takzvaný bílý šum, který dle odborníků podporuje koncentraci.

Neopomeňte pohodlí a vlastní styl

Jakkoliv je ale vhodné místo pro práci oddělit od místa pro soukromý život, neznamená to, že by vaše domácí kancelář měla být strohá a veskrze „kancelářská“. Je totiž nesmírně důležité, abyste se v ní cítili dobře. Proto si ji zařiďte tak, aby ladila s vaší osobností, aby vám dodávala energii a inspirovala vás. „Pokud máte rádi přírodu a zeleň, vyčleňte jí místo i ve své pracovně. Rostliny ostatně podporují i soustředění a zahánějí stres. Zdi klidně ozdobte fotkami svých milovaných, motivačními citáty, obrazy nebo plakáty. Milujete kávu? Kupte si do pracovny samostatný kávovar, abyste si ji mohli vychutnat i během krátké pauzy. Potřebujete k vymýšlení originálních nápadů více pohodlí? Udělejte si v domácí kanceláři kreativní kout s měkkým kobercem, polštářky a sedacím vakem,“ dává tipy Petra Skácelová.

Pro praktickou i osobitou domácí kancelář

Bezdrátová sluchátka LOUNGE YENKEE

Bezdrátová sluchátka jsou oblíbená pro svoji flexibilitu a pohodlí, kdy vás neomezuje žádný kabel. Sluchátka LOUNGE YENKEE mají ve výbavě mikrofon a rozhraní Bluetooth ve verzi 5.0. Umožňují snadné ovládání telefonních hovorů nebo připojení k hlasovému asistentovi. Dva vestavěné mikrofony pro potlačení šumu se starají o vynikající kvalitu hovorů. Špunty dobře tlumí okolní hluk. Na jedno nabití vydrží v provozu až 5 hodin. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 399 Kč

Hrnek 340 ml KRUHY

Máte „ten svůj“ hrníček, ze kterého vždy pijete ranní kávu či čaj? A máte už i „ten svůj“ do domácí kanceláře? Černobílý hrnek s nadčasovým motivem kruhů se bude na vašem pracovním stole obzvlášť vyjímat. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 159 Kč

 

LED svítící tabule Bublina

Milujete motivační citáty? Napište si je na speciální LED světelnou bublinu! Každý den můžete text smazat a napsat si nový. Díky napájení na 3 AA baterie můžete LED bublinu postavit kamkoliv. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 199 Kč