Dnes je 25. 05. 2024

Zacvičte si jógu a ochutnejte mořský kolagen. Akce Pro zdraví ženy míří do Brna, bude zdarma

Autor: Redakce
Rubrika: Zdravotnictví
Srp 18th, 2022
0 komentářů
Co říct své dceři o menopauze

Interaktivní konference Pro zdraví ženy, která s úspěchem proběhla v březnu v Praze, míří do Brna. V sobotu 24. září si účastníci budou moci v brněnském Impact Hubu zacvičit hormonální jógu, ochutnat čistý mořský kolagen nebo vyslechnout přednášky z oblasti menstruace a zdravé životosprávy. Novinkou je vstup zdarma.

Akce, během které se účastníci zrelaxují i vzdělají, navazuje na úspěch prvního ročníku. „V České republice se konference Pro zdraví ženy bude konat podruhé. S akcí v Praze, která proběhla letos v březnu, jsme sklidili velký úspěch. Zúčastnilo se jí více než tři sta dam online i offline. Věříme, že podobně nadšení budou i účastníci v Brně,“ komentuje organizátorka Martina Novotná. „Jsme rádi za podporu města, které nám nad konferencí udělilo záštitu,“ dodává.

Konference bude rozdělena do tří zón. V expo zóně bude možné ochutnat čistý mořský kolagen, rozšířit si povědomí o potravinových intolerancích či získat cenné rady od Centra zdraví a snižování nadváhy. Další pásmo bude věnováno přednáškám, které povedou odborníci na téma menstruace či třeba ženského zdraví. Část přednášek se bude věnovat rovněž užívání mořského kolagenu.

Třetí oblast konference se zaměří na fyzickou aktivitu. Zájemci si budou moci vyzkoušet cviky, které pomáhají při žilním onemocnění, a užijí si hormonální jógu pod vedením MUDr. Aleny Filkové z reprodukční kliniky Repromeda. Zkušená lektorka zde využije svých znalostí, které prohlubuje také na pobytech v Indii.

„Hodinový blok nejprve odstartuje teoretický úvod do světa jógy, který se zaměří na hormonální systém ženy v reprodukčním věku. V rámci něj se účastníci například dozvědí, jak využít jógu při řešení neplodnosti, případně v průběhu IVF léčby,“ objasňuje MUDr. Alena Filková z reprodukční kliniky Repromeda. Pak přijde na řadu praxe. „Zájemci si budou moci osobně vyzkoušet doporučované asany a dýchací techniky. Odnesou si tak cenné informace i pro domácí jógové cvičení,“ dodává MUDr. Filková.

Do příprav akce se i tentokrát zapojily v roli ambasadorek známé tváře, například herečka a spisovatelka Vlastina Svátková, stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel či Veronika Dinišová známá jako Besky, vítězka loňského ročníku soutěže MasterChef Česko. Po skončení oficiální části se mohou účastníci těšit na živé vystoupení burleskní umělkyně vystupující pod jménem Zorya Blue, která rovněž povede hodinový workshop.