Dnes je 2. 02. 2023

Adrenalin, wellness nebo poukazy na dovolenou. Stále více Čechů dává přednost zážitkům před hmotnými vánočními dárky

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Pro 11th, 2017
0 komentářů
Zážitky pod stomeček: adrenalin, wellness i poukazy na dovolenou

Stále více Čechů dává při nakupování vánočních dárků přednost zážitkům před hmotnými věcmi. Dle údajů portálu Slevomat je prodej zážitkových poukazů před Vánoci až trojnásobně vyšší než v jiných částech roku. Trendem letošní sezony jsou únikové hry, vstupy do zábavních center a adrenalinové zážitky. V kategorii cestování potom Češi dávají přednost wellnes pobytům, kupují ale i poukazy na dovolenou.

Trendy v oblasti nakupování dárkových poukázek se dle odborníků každý rok mění. V letošní předvánoční nabídce jsou nejvíce v kurzu poukazy na únikové hry i adrenalinové činnosti. Poslední dva roky zažívají únikové místnosti velký boom, dalším fenoménem jsou poté zábavní parky a adrenalinové zážitky, například vstupy do Jump Areny, TEP Faktor arény nebo aquaparku,“ potvrzuje Tomáš Holý z inspiračního portálu Slevomat.cz a dodává, že podobné dárky jsou vhodné pro celé rodiny, ale i partu přátel nebo kolegy v práci.

Nákupy na poslední chvíli

Nespornou výhodou dárkových poukazů, kterou nakupující v předvánočním shonu velmi oceňují, je možnost koupit je i na poslední chvíli a vyřídit tak pořízení dárku z pohodlí domova. Další devízou voucherů je skutečnost, že se dají přizpůsobit zcela na míru obdarovanému. „Připravili jsme vánoční balíčky v různých variantách tak, aby si každý našel pod stromečkem to své. Zájemci tedy mohou koupit volnou vstupenku do aquaparku doplněnou o vstup do wellness centra, 7D kina, přednostní jízdu na atrakcích, ale i masáž nebo sirnou koupel. Ti, kteří přeci jen dávají přednost hmotným darům, pak v rámci balíčku dostanou krásnou osušku,“ potvrzuje trend Blanka Marková z Aqualandu Moravia.

Pro stále více Čechů je atraktivnější strávit Vánoce nebo Silvestr na pláži. Zájezdy rychle mizí
Wellness vyhledávají častěji ženy, v Aqualandu Moravia ho loni využilo 50 % všech návštěvníků

Cestování a wellness jako dárkové poukazy

Samostatnou kapitolou při prodeji dárkových poukazů je pak cestování. Před Vánoci mají Češi zvýšený zájem o adventní zájezdy. Například pouze přes Slevomat jich letos koupili 16 tisíc. Pod stromeček poté Češi nakupují nejčastěji tuzemské wellness pobyty, zájem ale mají i o poukazy na zahraniční dovolené. „Dárkový poukaz na dovolenou může být skvělou alternativou pro někoho, kdo nechce darovat pouze peníze v obálce. Pořídit ho lze v libovolné hodnotě, vlastník poukazu si pak sám zvolí druh a termín zájezdu, který upřednostňuje. Vyrazit tak může v zimě na hory nebo dárek využít na nákup letní dovolené. Poukaz je navíc možné zaplatit kartou a okamžitě stáhnout v elektronické podobě. Jedná se tak o ideální dárek na poslední chvíli,“ vyjmenovává Michal Tůma z cestovní agentury Invia výhody dárkových poukazů, jež společnost nabízí. Vhodným dárkem pro náruživé cestovatele pak podle něj mohou být též letenky do vysněné destinace, právě ty jsou totiž často nejnákladnější.