Dnes je 23. 02. 2024

Pacienti o sebe mohou pečovat i online

Autor: Redakce
Rubrika: Zdravotnictví
Led 3rd, 2014
0 komentářů

Online dnes člověk zvládá realizovat a zařídit velké množství každodenních úkonů. A může se s připojením na internet postarat i o své zdraví. Tuto službu mu nabízí tzv. online ambulance. Může si diagnostikovat své onemocnění nebo hledat v encyklopedii.

Online diagnostika

V dnešní době může jakýkoliv pacient určit svůj zdravotní problém takzvaně online – a to jednoduše, rychle a přesně. Díky online ambulanci pak získá odborné doporučení postupu léčby, a to pohodlně z domova, bez návštěvy lékaře. Online ambulance přitom slibuje širokou databázi nemocí a jejich příznaků a bezplatné používání. Stačí jen interaktivně zvolit pohlaví pacienta, to, u které části těla pociťuje bolest či příznaky onemocnění, odpovědět na diagnostické otázky. Ze zvolených symptomů mu pak bude určeno pravděpodobné onemocnění a na základě výsledku diagnostiky bude doporučen postup léčby.

Encyklopedie zdraví

Dozvědět se něco o zdraví pak může i v online encyklopedii. Kompletní informace o nemocech jsou zde soustředěny na jednom místě a je možné v nich jednoduše vyhledávat. Online ambulance pak slibuje i pravidelné aktualizace a rozšiřování databáze nemocí.

Poradna na síti

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostane pacient dostatečnou odpověď anebo chce více konzultovat navržený postup léčby, může vložit svůj dotaz online poradny, kde mu lékaři odpoví.

Funkce online lékaře

Služba online lékaře je speciálním doplňkem online diagnostiky, která slouží k doplnění doporučených postupů léčby. S online lékařem může pacient konzultovat výsledky a doporučení online diagnostiky i vhodnost užití léků. Služba je ale dostupná pouze pro klienty Mojí ambulance. Aby totiž mohl  lékař podat plnohodnotné doporučení léčby, je nezbytné, aby znal pacientův celkový zdravotní stav. Toto je možné pouze v případě, pokud má přístup k jeho zdravotní dokumentaci.