Dnes je 3. 03. 2024

Májové tipy na ekologické dárky: obdarujte ženy, muže i obchodní partnery

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Dub 29th, 2016
0 komentářů

Přestože bývá první máj spojován s mnoha tradicemi, tou nejrozšířenější se stal lidový pohanský zvyk, dle kterého bude žena, políbená 1. května pod rozkvetlou třešní celý rok krásná a přitažlivá. Kromě romantických procházek bývá první májový den také spjatý s obdarováváním svých blízkých, a to nejen rodiny a přátel, ale i například obchodních partnerů. Trendem poslední doby se staly recyklované a ekologické dárky, které nezatíží planetu ani osobní či firemní rozpočet.

Ekologický dárek by měl být vyroben z přírodních nebo recyklovaných materiálů. V současné době existuje široký výběr předmětů ze dřeva, organické bavlny nebo recyklovaného skla, papíru či dokonce elektroodpadu. Ideálním dárkem pro ženy, muže, ale i obchodní partnery mohou být ekologické doplňky oplývající velmi stylovým originálním vzhledem. „Zajímavé tvary jsou dané jejich neobvyklými materiály, jako jsou tlačítka telefonních budek nebo části počítačových chladičů,“ uvedla Adéla Zimáčková, koordinátorka projektu Trash Made, v rámci kterého vznikají šperky z recyklovaných materiálů vyřazených elektrospotřebičů. „Ekologické šperky či jiné doplňky v sobě nesou kromě ekologického aspektu i aspekt sociální. Na jejich výrobě se totiž podílejí klienti několika chráněných dílen,“ dodala Zimáčková.

Ženy ocení široký výběr šperků

Ženy nikdy nepohrdnou pěkným šperkem. Náušnice, brože, prsteny nebo náhrdelníky potěší každou dámu bez rozdílu. Milovnice originálních a zajímavých kousků potěší náušnice vyřezané z nepovedených desek plošných spojů ve tvaru revolverů. Pro jemnější ženské povahy je ideálním dárkem zase perleťově lesklý náhrdelník ze starých fólií z LCD monitorů.

Pro všechny ženy a dívky, které milují přírodní a zvířecí tematiku, je určena kolekce broží Forest gang. Jejich tvary vzdáleně připomínají živočichy žijící v lese a zároveň jsou moderním doplňkem. Lze vybírat ze tří různých tvarů vyrobených z vyřazených desek plošných spojů.

Pro muže jsou ideální stylové doplňky

Ideálním dárkem pro muže mohou být stylové doplňky, mezi které patří například manžetové knoflíčky či kapesní nůž. Muži se také často pyšní tím, že jsou odborníci na kvalitní alkohol. Pokud mezi ně patří i váš partner, dopřejte mu ty správné pomůcky pro tuto zálibu. Vinaře potěší kvalitní zátky vyrobené z keramické pojistky elektrického vedení, pivaře zase originální otvírák, který byl původně součástí serverů.

Obchodní partnery zaujmou praktické dárky

Ekologické smýšlení a jednání se stává důležitou součástí firemní kultury mnoha tuzemských společností. Řada firem a institucí navíc ekologicky uvědomělé chování prezentuje prostřednictvím ekologických firemních dárků, kterými obdarovává své obchodní partnery. „Firmy v současnosti hojně využívají možnosti nechat si vyrobit originální předměty na zakázku. Většinou se jedná o praktické firemní dárky, jako například zápisník nebo flash disk,“ popsala Adéla Zimáčková, koordinátorka projektu Trash Made, v rámci kterého ekologické dárky vznikají.