Dnes je 2. 10. 2022

Kombinace tradičních hodnot a moderních záležitostí dává Dívčímu vínku ve Valticích jiný rozměr

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Lis 16th, 2015
0 komentářů

Neuplyne ani týden od svátku 17. listopadu a ve Valticích se chystá další významný den. V sobotu 21. listopadu se odehraje již tradiční Dívčí vínek, spojený s právem děvčat na výzvu k tanci. Celý večer zahájí úvodní program připravený mladými obyvateli Valtic. Ten bude laděný do tématu letošního vínku, kterým je Cesta kolem světa. K poslechu a tanci zahraje kapela The Teachers, k jejichž sestavě kytar a bicích se přidá ještě trumpetista. Atmosféru akce bude tedy podkreslovat hudba z žánru pop-rock.

Valtický Dívčí vínek je pojat v moderním stylu. Jak zahájení večera, tak i muzika. Tradiční událost Podluží začne v osm večer na ulici Střelecká v prostorech Střední vinařské školy. Organizátoři pro letošní ročník vybrali téma Cesta kolem světa a v tomto duchu je pro návštěvníky Dívčího vínku přichystán bohatý program. „Celý večer zahájí předtančení a krátký program, během kterého mají hosté možnost poznat země ze všech koutů světa – Francii, Mexiko nebo třeba Rusko,“ uvádí předseda Valtické krojované společnosti Miroslav Lišovský. V případě, že si návštěvníci chtějí užít Dívčí vínek opravdu naplno, mohou se stylizovat do některé z národností a přijít v kostýmu.

Kapela The Teachers, pro Dívčí vínek s trochu netradičním stylem hudby, zahraje písničky 50. či 60. let, ale i klasické tance. Svůj rytmus tak jistě najdou všichni hosté. Pro ty, kteří nebudou zahálet a přijdou včas, jsou nachystány lístky do bohaté tomboly. „Všem návštěvníkům bude celý večer k dispozici občerstvení na baru nejen v podobě velké nabídky nápojů, ale i drobných pochutin. K zahnání hladu jsou připraveny chlebíčky nebo fritované bramborové dukáty,“ láká Miroslav Lišovský. Za cenu 100 korun je tedy pro hosty připraven pestrý večer.