Dnes je 27. 09. 2022

Tipy na ekologické dárky pro celou rodinu: Náhrdelník z LCD fólie, kapesní nůž z desek plošných spojů

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Kvě 12th, 2017
0 komentářů

V pondělí 15. května slavíme Mezinárodní den rodin. Podle průzkumu evropského statistického úřadu Eurostat žije na území Evropské unie 219 milionů domácností, z nichž téměř 16 % se skládá ze tříčlenných rodin, 13,4 % ze čtyřčlenných rodin a necelých 6 % z rodin o pěti členech. Inspirujte se tipy na neobvyklé dárky, které šetří přírodu a kterými můžete v tento den své mamince, tatínkovi nebo dětem udělat radost.

Pro maminky: Kolekce šperků v mořském designu

Pokud chcete maminku potěšit netradičním šperkem, originální variantou jsou šperky vyrobené z recyklovaných materiálů. Vsaďte letos na ty, které se inspirovaly mořským světem, který je s přicházejícím létem stále populárnějším tématem. „Ideálním dárkem může být brož z barevných drátků ve tvaru mořských koníků, náušnice z LCD fresnelových fólií ve tvaru medúz nebo náhrdelník ze stejného materiálu v podobě mořských korálů,” uvedla Zuzana Kašparcová, koordinátorka projektu Trash Made, v rámci něhož vznikají recyklované doplňky z materiálů vyřazených elektrospotřebičů.

Pro tatínky: Stylový kapesní nůž nebo manžetové knoflíčky

Muži ocení například kapesní nůž vyrobený z desek plošných spojů, které obvykle tvoří součást rozmanitých elektropřístrojů. Radost uděláte také netradičním vizitkářem zpracovaným z hliníkových chladičů. Tatínkům, kteří mají rádi vkusnou módu, můžete darovat i manžetové knoflíčky z recyklovaných tlačítek telefonních budek. Zajímavým dárkem je také otvírák na lahve, který původně sloužil jako součást krytu serverů a počítačů. Milovníky vína zase potěší uzávěry na lahve ve veselém designu pořízené z datových kabelů.

Pro děti: Dřevěné hračky, zápisník nebo náušnice

Pro děti jsou vhodné dárky vyrobené z šetrných ekologických materiálů, jako je například dřevo nebo textilie. Chlapcům uděláte radost dřevěnou autodráhou, děvčatům zase látkovou panenkou. Mladší děti potěší dřevěné loutkové divadlo, starší zase zápisníček z recyklovaného papíru nebo textilu. Recyklované materiály starším dětem nabízejí také například přívěsky ve tvaru kotvy nebo jednorožce vyrobené z desek plošných spojů. „Dívkám uděláte také radost líbivým šperkem, například náramkem z tlačítek telefonních budek nebo náušnicemi z měděné cívky elektromagnetických relé ve tvaru ptáčků,” doplnila Zuzana Kašparcová.