Dnes je 3. 10. 2022

Skupina REMA je partnerem festivalu Spectaculare, který v Praze propojuje hudbu s vizuálním uměním

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Led 24th, 2015
0 komentářů

Skupina REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, se stala partnerem festivalu Spectaculare. Akce propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním. Událost začala v úterý a na řadě míst v Praze se odehrává až do 6. února.

Festival Spectaculare hlásí druhý ročník a rozsáhlejší program než poprvé. „Je nám ctí, že můžeme podpořit festival oživující jedinečné lokace, jako jsou Centrum současného umění DOX, Cross Club, Chrám U Salvátora či Palác Akropolis a rozšiřuje tak nabídku novodobého umění v Praze,” uvedl ředitel skupiny REMA David Vandrovec.

Skupina REMA zastřešuje také projekt Trash Made, díky kterému vznikají designové předměty ze součástek vyřazených elektrozařízení. V rámci festivalu tak bude možné spatřit tuto prezentaci šperků a bytových doplňků v Centru současného umění DOX nebo Paláci Akropolis. Také bude probíhat soutěž v rámci Facebooku festivalu Spectaculare, která soutěžící aktivně zapojí do tvorby vlastního předmětu z elektroodpadu. Během festivalu vystoupí například Sylvain Chauveau, Poppy Ackroyd, Chantal Acda, Quentin Sirjacq, Throwing Snow, Brandt Brauer Frick a řada dalších. „Hlavní hvězdou letošního ročníku se stane norský elektronický mág Geir Jenssen vystupující pod jménem Biosphere. Své ambientní plochy rozprostře 5. února při dvou koncertech v nezvyklém prostředí Planetária Praha, projekcemi ho doprovodí významná česká videomappingová skupina The Macula,“ doplnil mluvčí festivalu Spectaculare Jiří Sedlák. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v prodeji v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.cz.