Dnes je 29. 11. 2023

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pražském hradě

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Lis 28th, 2017
0 komentářů
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pražském hradě

První adventní neděli paní Ivana Zemanová, první dáma České republiky, slavnostně rozsvítí vánoční strom na Pražském hradě a zahájí tak již 20. jubilejní ročník charitativní sbírky ve prospěch ohrožených dětí v péči SOS dětských vesniček. Ta potrvá až do 6. ledna.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení sbírky se uskuteční 3. prosince 2017 v 16.30 hodin na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě. Podobně jako v předešlých letech, i v letošním roce bude rozsvěcení doprovázeno hudebním programem. Kromě Hudby Hradní stráže vystoupí i dětský pěvecký sbor Rolnička Praha pod vedením sbormistra Karla Virglera.

Vánoční sbírka pro prospěch SOS dětských vesniček

Záštitu nad sbírkou převzala už popáté manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová. Pokračuje tak v tradici vánočních sbírek ve prospěch SOS dětských vesniček, kterou odstartovala v roce 1968 Irena Svobodová, manželka prezidenta Ludvíka Svobody. Na ni navázala Olga Havlová, přičemž první porevoluční sbírka ve prospěch SOS dětských vesniček na hradě proběhla v roce 1992.

Udělejte si ekologické Vánoce: ozdobte živý stromek v květináči a recyklujte obaly
Vánoční svátky na ledu i na pláži aneb Oslavte Vánoce v cizině

„Začátkem devadesátých let byla sbírka ohromně úspěšná, v roce 1993 se vybralo neuvěřitelných 1,9 milionů korun. Počet sbírek i organizací pomáhajících dětem od té doby značně narostl, proto jsou výtěžky v posledních letech mnohem skromnější. Budeme moc rádi, pokud lidé přijdou podpořit ohrožené děti,“ řekla národní ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová.

Rozsvícení vánočního stromu je určeno široké veřejnosti

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu je určeno široké veřejnosti a je přístupné bezplatně. Do kasičky pod vánočním stromem na Pražském hradě mohou lidé přispět až do 6. ledna 2018. Výtěžek podpoří činnost pražského zařízení SOS Sluníčko, které přijímá děti v krizové situaci, jež potřebují okamžitou pomoc.