Dnes je 26. 05. 2024

Regionální hospodářská komora Brno přidala členství „na zkoušku“. Na konci května se rozroste o další firmy

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Kvě 21st, 2019
0 komentářů

Regionální hospodářská komora Brno (RHK Brno), která sdružuje přes 450 firem a podnikatelů z regionu, si na rok 2019 připravila řadu zajímavých akcí a novinek. Jednou z nich je i možnost vyzkoušet si členství a všechny výhody s ním spojené „na zkoušku“ po dobu půl roku. Na konci května komoru čeká i tradiční slavnostní pasování nových členů.

Vyzkoušení výhod RHK Brno

Vyzkoušet si výhody RHK Brno teď nově mohou i firmy, které dlouhodobé členství teprve zvažují. „V rámci takzvaného členství na zkoušku se zájemci z řad fyzických a právnických osob mohou stát členy RHK Brno i na dobu půl roku. Mohou si tak na vlastní kůži ověřit, že členství v komoře s sebou nese řadu výhod a obchodních příležitostí,“ říká ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon.

Počet členů Regionální hospodářské komory Brno v posledních letech pomalu roste. Členové mají možnost se během roku účastnit celé řady akcí, jež komora pořádá. „Pro své členy připravujeme více než stovku školení a workshopů ročně. Vytváříme prostor také pro networking. Připravujeme podnikatelská setkaní, dny otevřených dveří i Brno Business Club, výhradně ženám je pak určen Ladies Club. Na těchto akcích se naši členové́ potkávají v neformálním prostředí a navazují užitečné obchodní i osobní kontakty,“ popisuje Čeněk Absolon.

Centrum mezinárodního obchodu

Od roku 2016 provozuje RHK Brno též Centrum mezinárodního obchodu. Její členové se tak mohou pod záštitou centra vzdělávat v oblasti zahraniční expanze nebo využít konzultace a poradenství, pokud chtějí vstoupit na trh v cizí zemi. Také mohou absolvovat odborný kurz a stát se certifikovaným Manažerem mezinárodního obchodu. Komora rovněž založila sdružení strojírenských a IT firem z jižní Moravy pod názvem Industry Cluster 4.0. Jeho úkolem je posílit konkurenceschopnost, sdílet inovační know-how a podporovat myšlenky konceptu Průmysl 4.0.

„Jednou až dvakrát ročně pak pořádáme B2B veletrh s názvem Kontakt-Kontrakt. Vytváříme prostor pro setkání firem, které se předem dohodly na jednání prostřednictvím webové platformy. Tyto předpřipravené schůzky jsou mnohem efektivnější než náhodná jednaní,“ dodává ředitel RHK Brno s tím, že komora každý rok organizuje též soutěž TOP MSP, v rámci které vyhlašuje nejlepší malou a střední firmu brněnského regionu.

Nové členy přivítá RHK Brno na konci května

Že je o členství v RHK Brno mezi regionálními firmami a podnikateli zájem, dosvědčují i pravidelná pasování nových členů. Ta se konají zpravidla dvakrát ročně a to nejbližší je plánováno právě na konec měsíce května. „Komora pravidelně roste a na konci měsíce tak mezi našimi členy přivítáme dalších 24 subjektů. Jsme velice rádi, že jsou naše činnosti pro regionální byznys přínosné a zájem o členství v komoře je stále velmi silný. Firmy u nás pozitivně hodnotí množství významných projektů, neformální prostředí pro navazování kontaktů a obchodních příležitostí i naši hyperaktivitu,“ říká Čeněk Absolon.