Dnes je 5. 12. 2024

Nepodceňujte rekonvalescenci. Zklidnit nervovou soustavu i dýchací cesty pomohou bylinky.

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Bře 29th, 2021
0 komentářů

Nervová soustava, dýchací cesty i trávící ústrojí. Všechny tyto složky se podílí na kvalitní imunitě, která je v lidském těle nezastupitelná. Aby dobře fungovala i po prodělání virového onemocnění, je potřeba se na všechny tyto složky zaměřit v době rekonvalescence. K tomu mohou pomoci některé tinktury z rostlin nebo ještě lépe z jejich pupenů, takzvaná gemmoterapeutika. Jaké rostliny jsou pro obnovu zdraví nejlepší, radí nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná.

Maralí kořen

Gemmoterapeutika jsou k regeneraci a léčbě hojně využívána například také v Číně a Vietnamu. „Přímo imunitu výborně posílí maralí kořen.  Adaptaci má též na stres, což je v dnešní době přínosné. Dále snižuje hladinu cukru a cholesterolu, působí proti vzniku depresí a je vynikajícím afrodisiakem,“ popisuje nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná.

Kustovnice čínská

Příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice je v Číně celá řada. Je to významný adaptogen, který zlepšuje srdeční činnost a řadu životně důležitých funkcí. Posiluje též plíce, játra, podporuje krvetvorbu, odstraňuje bolesti pohybového aparátu, stimuluje nervový systém a je celkovou tonifikací a posilou organismu.

Rakytník  řešetlákový

Podle proslulého terapeuta alternativní medicíny Jiřího Janči je rakytník vitamínová bomba a v medicíně od Tibetu, přes indii až po Řecko a Řím měl nezastupitelné místo. Terapeut Janča byl přesvědčen, že rakytník je nejlepším řešením nejen při oslabení organismu, ale také při revmatismu při ekzémech a chřipce. Má totiž baktericidní účinky a vhodný je též při řešení problémů se zrakem.

Černý rybíz

Gemmoterapeutikum z černého rybízu má vynikající účinky na vytvoření kortizonového efektu při snížené funkci nadledvinek. Je vynikající antialergikum, pomáhá řešit sennou rýmu, ekzémy, je vhodný ke zlepšení hypertrofie prostaty, a zmírňuje také cysty na vaječnících. Ukazuje se, že má velké uplatnění v oblastech alergických, revmatických a plicních.

Líska

Také problémy s dýchacími cestami, které provází virová onemocnění, můžeme zlepšovat působením některých bylinných prostředků. „Gemmoterapeutikum z lísky působí jako antisklerotikum na játra a doléčuje po virové žloutence. Obnovuje činnost plic, zlepšuje rozedmu plic. Je vhodná též při neurovegetativní dystrofii – psychické labilitě,“ upozorňuje Podhorná.

Matuzalem

Pokud chceme co nejvíce posílit imunitní systém, můžeme podle Podhorné využít také unikátní technologie chránící buňky v podobě přípravku Matuzalem. Je to unikátní chráněný komplex flavonoidů Matuzalem – zvaný molekula života. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem, zlepšuje imunitní i nervový systém, pomáhá správnému fungování metabolismu.