Dnes je 17. 04. 2021

Největší velkoobchodní veletrh v ČR pořádá v Prostějově Družstvo CBA

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Zář 13th, 2018
0 komentářů
Největší velkoobchodní veletrh v ČR

Od 17. do 18. září se v Prostějově uskuteční velkoobchodní kontraktační veletrh pod záštitou Družstva CBA. Nabídne více než 170 vystavovatelů z řad distributorů, což z akce dělá největší veletrh svého druhu v České republice. Akce je určena pro zástupce českého maloobchodu, kteří zde mohou různé druhy zboží pořídit za výrazně lepších podmínek.

Dvoudenní veletrh

Tenisová hala Hotelu Tennis Club se v den akce promění v rozsáhlou výstavní plochu. Během dvoudenního veletrhu by se na ní mělo představit přes 170 vystavovatelů a více než 250 prodejen z celé ČR. „Co do počtu vystavovatelů z řad distributorů, zúčastněných prodejen i výstavní plochy se bude jednat o největší veletrh svého druhu v Česku. Těší nás především to, že oproti minulým ročníkům se neustále daří zvyšovat zájem ze strany vystavovatelů i zúčastněných prodejen,“ uvedl předseda Družstva CBA Roman Mazák.

Čeští maloobchodníci volají po zavření obchodů v neděli. Je to tak uzákoněno i v osmi státech EU

Poslední novinky na trhu

Návštěvníci si budou moci mimo jiné prohlédnout poslední novinky na trhu a také si zajistit lepší podmínky pro odběr konkrétních druhů zboží. Učinit tak mohou během druhého dne akce, který bude zasvěcen prodeji. Stánky jednotlivých dodavatelů budou po celé úterý nabízet své produkty přítomným zástupcům maloobchodních prodejen za zvýhodněné ceny. Prodejnímu dni pak budou předcházet prezentace, dobrovolná školení zasvěcená aktuálním tématům českého obchodu či večerní zábava.

Obchodní Družstvo CBA otevírá první prodejnu s průmyslovým zbožím

Na konci celé dvoudenní akce pak dodavatelé odevzdají objednávky, které zprostředkovali, a velkoobchod CBA Nuget je v následujících týdnech rozveze. „Zástupci maloobchodů jsou k nákupu motivováni vystavovateli, ale též samotným Družstvem CBA, které jim poskytuje celou škálu odměn za realizované objednávky,“ řekl Mazák.

Maloobchodníci upozorňují na nekalé praktiky nadnárodních výrobců při vyjednávání. Zákon jim pozornost nevěnuje

25 let existence velkoobchodní společnosti CBA Nuget

Družstvo CBA pořádá veletrh pravidelně od roku 2004, činí tak zpravidla dvakrát ročně. Letos však u příležitosti 25 let existence velkoobchodní společnosti CBA Nuget, která pod družstvo spadá, uspořádá pouze jediný. „Chtěli bychom akci pojmout i jako ohlédnutí za čtvrtstoletím existence našeho velkoobchodu. Před pětadvaceti lety jsme zboží rozváželi automobily Žiguli, tento motiv si tak symbolicky připomeneme přítomností veteránu tohoto modelu přímo na veletrhu,“ doplnil Roman Mazák. Podle něj by akce měla zároveň sloužit i jako poděkování všem zákazníkům, kteří během uplynulého čtvrtstoletí pomáhali budovat nezávislý trh a neustále ho vylepšovali.

Proti velkým řetězcům společně. Družstvo CBA pomáhá dalším malým prodejnám potravin s jejich modernizací