Dnes je 2. 03. 2024

Lidé na jarní prázdniny odjíždějí do italských Alp, na horách tráví 7 dní

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Led 31st, 2012
0 komentářů

Pro období jarních prázdnin volí Češi ze zahraničních lokalit nejraději italské Alpy. Ty tvoří 50 % ze všech prodaných lyžařských zájezdů. Lidé nejčastěji na horách plánují strávit celý týden, většinou odjíždí celá rodina. Ukázaly statistiky prodaných zájezdů cestovní agentury Invia.cz na období od 6. února do 18. března 2012. V tomto termínu totiž letos probíhají jarní prázdniny v jednotlivých oblastech České republiky.

V rámci prodeje zájezdů na období jarních prázdnin registruje cestovní agentura Invia.cz největší poptávku po dovolených v lyžařských střediscích. Nejoblíbenějším ski areálem českých turistů je Val di Fiemme v italských Alpách. Objednávky zájezdů v termínu jarních prázdnin nejčastěji zahrnují čtyři osoby. Oproti tomu letní dovolené lidé objednávají zejména pro páry.

„Z našich zkušeností víme, že si lidé šetří dovolenou právě na období jarních prázdnin. Objednávky ukazují, že v tomto termínu vyrážejí na dovolenou celé rodiny. Často registrujeme poptávku i ze strany početných skupin,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz, která je jedničkou na českém trhu on-line prodeje zájezdů. „Větším skupinkám doporučujeme zamluvit pobyt s předstihem, aby nenarazily na problém s obsazeností. Lidé nakupují zájezdy na jarní prázdniny běžně již od září. Tradičně tři týdny před termínem registrujeme vlnu zájmu ze strany opozdilců,“ doplnil Tůma.

V termínu jarních prázdnin registruje cestovní agentura Invia.cz zvýšenou poptávku po zájezdech do exotických destinací. Mezi tři nejoblíbenější lokality patří Spojené arabské emiráty, Thajsko a Kuba. Na exotické dovolené tráví lidé v průměru 11 dní. Objednávky jsou převážně rezervovány pro dvě osoby.

 „Právě v únoru zaznamenáváme nejvyšší poptávku po dovolených v exotických destinacích. Lidé totiž s oblibou využívají termínu jarních prázdnin, navíc je láká tamní příznivé podnebí,“ uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.cz. „V pozdějších termínech jarních prázdnin, především těch březnových, lidé odlétají také do Egypta a na Kanárské ostrovy. V tomto termínu zde totiž teploty stoupají k 25 stupňům,“ dodal Tůma.