Dnes je 20. 07. 2024

Jedna z největších online vzdělávacích platforem v Evropě přichází na český trh. Kurzy Laba povedou esa tuzemského byznysu

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Bře 15th, 2022
0 komentářů

Mezinárodní vzdělávací společnost Laba vstupuje do České republiky s nabídkou profesionálních certifikovaných online kurzů. Firma se zkušenostmi z řady nejen evropských zemí nabídne zájemcům vzdělávání v oblasti managementu, marketingu, financí, softwaru či lidských zdrojů. Tyto kurzy budou probíhat pod taktovkou špičkových tuzemských odborníků z praxe, jako jsou například Tomáš Vahalík (Valeo), Martin Fiala (Honeywell) či Marian Navrátil (ABB). Jen v letošním roce jich společnost chystá spustit na čtyři desítky.

Ačkoli se může zdát, že je online vzdělávání poměrně novým fenoménem, první čistě přes internet vyučovaný předmět nabídla již v roce 1984 Univerzita v Torontu. Masivní nárůst popularity však online kurzy zažily v průběhu koronavirové krize, neboť se rázem staly prakticky jedinou možnou kontaktní alternativou vzdělávání. Ani po uvolnění opatření však jejich obliba výrazně neklesá. V loňském výzkumu společnosti Knowspread uvedlo 80 procent dotázaných českých firem, že online formu výuky aktivně využívá. Více než polovina z nich ji pak shledává stejně nebo více efektivní než osobní školení.

„Dovolím si říct, že pandemie způsobila převrat ve způsobu vzdělávání. My jsme se této příležitosti chopili a začali segment e-learningu rozvíjet,“ uvádí Dominika Janíková, Country Manager společnosti Laba Czech. Laba působí na světovém vzdělávacím trhu již pět let. Za tu dobu její lektoři pomohli s profesním rozvojem již více než 40 tisícům studentů, mezi kterými jsou i zaměstnanci takových gigantů jako Google, Coca-Cola, Visa nebo Nestlé. A nyní vstupuje také na český trh.

O společnosti Laba

 

·       Déle než 5 let na světovém trhu.

·       Proškolila přes 40 tisíc studentů.

·       Kurzy vedly osobnosti spojené se značkami Netflix, Spotify, Google nebo Redbull.

·       Absolventi působí ve společnostech, jako jsou Coca-Cola, Pepsi, Google, Mercedes-Benz, Vodafon, Visa, Shell či Nestlé.

·       Již figuruje v USA, Polsku, Maďarsku, Turecku, Rumunsku, Kazachstánu a na Ukrajině.

·       Od roku 2022 začíná působit v České republice, kde se chce stát jedničkou v oboru.

Zájemcům nabídne kurzy v oblastech, jako jsou management, marketing, finance, software či lidské zdroje. „Tento rok plánujeme spustit tři až pět odlišných kurzů každý měsíc, navíc budeme postupně obnovovat ty, o které je velký zájem. Tímto spojením jsme letos schopni spustit okolo 40 online kurzů,“ přibližuje Dominika Janíková a dodává, že kurzy budou zaměřeny zejména na podnikatele, majitele firem, ředitele a další experty ze středního, vyššího a vrcholového managementu.

Pod vedením špiček oboru k mezinárodnímu certifikátu

S přihlédnutím ke známému rčení „jaký učitel, takový žák“ nabízí Laba zájemcům možnost vzdělávat se od těch nejpovolanějších. „Naše kurzy jsou jedinečné tím, že je vyučují špičky vrcholového managementu působící v předních českých nadnárodních firmách. Veškeré lekce a případové studie tedy vycházejí z reálné praxe a nejsou pouhou teorií. Při výběru jednotlivých lektorů se zaměřujeme jednak na jejich zkušenosti a odbornost, jednak na soft skills v podobě ochoty, empatie a skvělých řečnických či vůdčích dovedností. Naše webináře tak studentům nejen poskytnou skvělé praktické informace, ale měly by je rovněž bavit,“ popisuje Dominika Janíková. Kurzy Laba v minulosti vedly osobnosti spojené například se značkami Netflix, Spotify, Google nebo Redbull.

Jeden z prvních letošních online kurzů, zaměřený na řízení financí, povede Tomáš Vahalík – národní finanční ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Rusko ve společnosti Valeo. V nabídce Laby již figuruje i kurz agilního řízení, jenž bude probíhat pod taktovkou Martina Fialy, který působí jako Senior Engineer PMG Manager ve společnosti Honeywell. Online kurz věnovaný základům projektového managementu si poté pod svá křídla vezme Marian Navrátil zastávající pozici generálního manažera společnosti Ideaware a ex-PMO Managera v ABB.

Kurzy Laba probíhají formou živých webinářů. To znamená, že každý účastník smí lektorovi kdykoli klást dotazy nebo s ním po výuce prodiskutovat pracovní otázky z oblasti vlastní profesní praxe. Součástí kurzu bývají i domácí úkoly, na které studenti od lektora rovněž dostávají podrobnou zpětnou vazbu. Absolventi kurzů nakonec získávají akreditované certifikáty, které využijí nejen v Česku. „Jsme akreditováni mezinárodními profesními organizacemi HR Certification Institute (HRCI) a The International Institute of Business Analysis (IIBA). Většina českých vzdělávacích institucí vydává vlastní certifikáty o absolvování školení, jež ale pouze dokazují účast na daném kurzu. Tito studenti následně nevlastní uznávaný mezinárodní certifikát, který je rozhodně velkým plusem,“ uzavírá Dominika Janíková.