Dnes je 1. 12. 2022

Investice do úvěrů pro firmy zajištěných nemovitostmi meziročně dosahují 12% zhodnocení

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Čvc 23rd, 2018
0 komentářů
Investice do zajištěných firemních úvěrů

Jednou z možností, jak v době nízkých úrokových sazeb zhodnocovat finanční prostředky, jsou investice do úvěrů pro firmy zajištěných nemovitostmi. Umožňují to jednak P2B fintech platformy, ale též investiční fondy. Fond RENDIT vykazuje ke konci června 2018 meziroční zhodnocení 11,87 %. Od vstupu prvních investorů dosahuje jeho výkonnost skoro 28 %.

Hard money loans

Podnikatelé a firmy využívají ve stále větší míře vysoce úročené a zajištěné nebankovní úvěry. Jejich výhodou je velmi rychlé poskytnutí. Pokud totiž firma nabídne kvalitní zástavu a též předloží kvalitní projekt pro financování, může poskytovatel umožnit čerpání finančních prostředků do tří dnů. Malé a střední firmy proto v opodstatněných případech volí tyto rychlé, ač poměrně drahé půjčky, které jsou v zahraničí známé pod názvem hard money loans.

Proč financovat podnikání prostřednictvím Hard Money Loans?

Investiční platforma

Financování podnikatelských či obchodních příležitostí firem představuje zajímavou formu investice. Díky rozvoji fintech platforem je možné investovat do firemních úvěrů doslova komukoliv online. „V loni jsme se zapojili do investiční platformy BONDSTER a na úvod úspěšně upsali 10 úvěrových pohledávek v objemu přibližně 13 milionů,“ uvádí Petr Vencálek, předseda správní rady investičního fondu RENDIT. „Hlavní výhoda pro investory spočívá v tom, že investují finanční prostředky do již poskytnutých úvěrů, které jsou zajištěny převážně nemovitostmi s LTV mezi 50 a 60 %,“ dodává Petr Vencálek.

Slovníček „zodpovědných“ firem a jak se vyznat v jejich označení

Investiční fond RENDIT

Zkušenější investoři se mohou podílet na zisku z podnikatelských úvěrů prostřednictvím fondu. Investiční fond RENDIT takto financuje z větší části úvěry, které poskytují nebankovní společnosti BEZ BANKY a BANKOMETR. „Ke konci roku 2017 činil objem poskytnutých krátkodobých i dlouhodobých úvěrů financovaných prostřednictvím fondu RENDIT 240 milionů korun. Z toho 196 milionů podnikatelům na financování projektů a rychlých příležitostí,“ říká Petr Vencálek. Podnikatelé a firmy využívají převážně krátkodobé úvěry se splatností 4 až 8 měsíců. Ze tří čtvrtin jsou tyto úvěry zajištěny nemovitostmi, dále pak stroji a vozidly. Díky vysokému úročení i dobrému zajištění představují nebankovní firemní půjčky zajímavou investiční příležitost. „RENDIT přinesl v loňském roce investorům zhodnocení 12,01 %. První investoři dosáhli od února 2016 celkového zhodnocení 27,8 %. Aktuální výnos za 12 měsíců zpětně činí ke konci června 2018 11,87 %,“ dodává Vencálek.

Hledáte zajímavý výnos? Investujte do firem