Dnes je 25. 05. 2024

Český Valentýn? Absinth z Jeseníků, náušnice z Jablonce nebo tantrický olej z Vlčí Hory

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Úno 9th, 2023
0 komentářů

Rudé růže, romantická večeře, bonboniéra? Oslavu svátku všech zamilovaných, který každoročně připadá na 14. února, jde pojmout i jinak. Hezky česky. Co si dát letos namísto setu bonbonů z dovozu originální čokoládovou pochoutku vyráběnou v Česku? Připít si českým absinthem a partnerku rozzářit ryze českými náušnicemi s unikátním motivem?

TIP 1: Ťukněte si absinthem z údolí Jeseníků

Zkuste letos odložit bublinky a připít si originálním 60% absinthem vyráběným tradičním způsobem přímo v srdci jesenických hor. Obsah každé lahve je výsledkem ruční sklizně bylin a jejich nasušení v historické stodole. Pro výrobu absinthu používá domašovská likérka minimálně tři druhy bylin, mezi nimi i dvacet let šlechtěný pelyněk pravý, který sama pěstuje. Zážitek zaručen.

Fotografii domašovského Absinthu si můžete stáhnout zde.

TIP 2: Zabodujte náušnicemi se souhvězdím zvěrokruhu

Většinu žen potěší, podaruje-li je muž vkusným šperkem. Když je navíc ještě jedinečný, kvalitní a ručně vyráběný nejlepšími českými zlatníky z oblasti Jablonce, o to lépe. Česká šperkařská značka USHI právě spustila novou kolekci náušnic s motivem souhvězdí zvěrokruhu, můžete tak své partnerce udělat radost hned dvakrát. Věnujete jí poctivý stříbrný kousek a ještě jí dokážete, že víte, v jakém znamení je narozená.

Fotografie českých stříbrných šperků USHI si můžete stáhnout zde.

TIP 3: Dopřejte si valentýnskou tantrickou masáž

Má kořeny v nádherné krajině na hranicích národního parku České Švýcarsko, přímo v okolí Vlčí Hory. Ctí tradici předků, spolu s kombinací vědeckých poznatků zdokonaluje ověřené receptury a už od roku 1994 připravuje kosmetiku založenou na aromaterapii. Jedná se o českou značku Nobilis Tilia. Pokud byste si na rádi Valentýna dopřáli trošku té intimity, zkuste sáhnout po její směsi éterických olejů Tantra nebo masážním oleji Tantra. Smyslné vůně s afrodiziakálními účinky rozhodně dovedou zpříjemnit večer.

Fotografii Směsi éterických olejů Tantra si můžete stáhnout zde.

TIP 4: Ochutnejte oříšková másla a oříšky v ruby čokoládě

Je váš partner či partnerka milovník sladké chuti? Potom zkuste odložit letos stranou obvyklý plán s čokoládou či bonboniérou a mrkněte se na originální dárkový balíček v česku vyráběných oříškových pochoutek s příběhem. Značka Grizly připravila pro tuto příležitost set by @mamadomisha, kde jsou nejpopulárnější másla s příchutí Slaný karamel a White brownie, doplněné lískovými oříšky v ruby čokoládě s lyofilizovaným mangem a banánem.

Fotografii oříškových másel a ořechů v čokoládě si můžete stáhnout zde.

TIP 5: Kožený Valentýn

Pokud máte chuť zkusit něco skutečně neotřelého, odvážného, praktického, vtipného a zároveň opravdu českého, mrkněte se na nabídku Brašnářství Tlustý a spol. K příležitosti svátku zamilovaných uvedli na trh pikantní nabídku – pouta, obojky, plácačky, poutací pás nebo třeba postroj. Věrni svému řemeslu samozřejmě vše v kvalitní, pevně zpracované kůži.