Dnes je 28. 09. 2023

Brnu pomáhají studenti s návrhem PR kampaně na Evropské hlavní město kultury 2028

Autor: Redakce
Rubrika: Školství
Lis 14th, 2019
0 komentářů

Město Brno zapojuje studenty vysokých škol do realizace PR kampaně pro kandidaturu na Evropské hlavní město kultury v roce 2028. Od tohoto kroku si zástupci města slibují kreativní uchopení autentických témat z prostředí studentského světa. Kampaň zastřeší studentská agentura PR Gang, která dlouhodobě umožňuje vysokoškolským studentům pracovat na reálných zakázkách pod dohledem odborníků z PR a marketingu.

PR Gang slaví tři roky

PR Gang nabízí studentům reálné zakázky už třetím rokem. Za dobu šesti semestrů rozšířil spolupráci se všemi stěžejními brněnskými univerzitami, na kterých se vyučuje firemní komunikace, marketing či PR. V tomto akademickém roce přichází za studenty kromě aktivit podporujících kandidaturu města Brna také s praktickými workshopy velkých značek, jako třeba IBM či Notino.

Studentské město Brno

„Brno je studentským městem, proto spojení s PR Gangem vnímáme jako přirozené. Mladí přinášejí inspiraci a neotřelý pohled do naší kampaně, což je vždy vítaným oživením. Navíc dnešní studenti budou v roce 2028, ve kterém připadne titul Evropského hlavního města kultury na některé z měst České republiky, tvořit top management a budou tak důležitou součástí města,“ uvádí ke spolupráci Marek Fišer, radní pro oblast kultury Magistrátu města Brna.

Praxe a reálné zakázky pro studenty

„Stěžejním úkolem PR Gangu je vtáhnout studenty do praxe a poskytnout jim možnost pracovat na reálných projektech. Společně s vyučujícími a reálnými klienty dáváme mladým lidem příležitost podílet se na zajímavých kampaních od samého začátku. Vnímáme, že je pro ně motivující ovlivňovat dění ve městě, kde studují. Proto máme obrovskou radost, že se partnerem našeho projektu stává právě město Brno,“ vysvětluje Petr Lesenský, majitel agentury Lesensky.cz, která za nápadem studentského projektu PR Gang stojí a od jeho vzniku jej dotuje.

Workshopy

PR Gang v letošním akademickém roce rozšiřuje aktivity směrem k praktickým workshopům pro studenty. Ve spolupráci s partnery realizuje lekce pro studenty, na kterých obohatí své dovednosti z oblasti sociálních sítí, tvorby contentu či komunikace s médii. Na jaro 2020 plánuje PR Gang již čtvrtou panelovou diskusi se špičkami v oboru PR a marketingu. Mezi panelisty se v předchozích ročnících představili například ředitelka Ogilvy PR Dita Stejskalová, šéf marketingu Notina Oldřich Dostál či odborník na influencer marketing Adam Zbiejczuk. Roli moderátora pravidelně zastává šéfredaktor Médiáře Ondřej Aust. Diskuse s experty se koná vždy na půdě Fakulty sociálních studií MU, jejíž pedagogové Jan Tomandl a Jaroslav Čuřík se na organizaci akce spolupodílejí.