Dnes je 5. 10. 2022

Aqualand Moravia vstupuje do šesté letní sezony. Láká na kouzelnický program, vstupné pro děti zdarma i autobusové spojení

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 15th, 2018
0 komentářů
Aqualand Moravia vstupuje do šesté letní sezony

Nejmodernější tuzemský aquapark Aqualand Moravia již pošesté otevírá brány letního areálu. Letošní rok se v Pasohlávkách ponese v duchu čar a kouzel, návštěvníci se tak mohou těšit na vystoupení populárních mágů v čele s Richardem Nedvědem i tematické akce. Mezi hlavní novinky sezony patří vstupné pro děti do 150 cm při nákupu na e-shopu zdarma nebo posílení expresní autobusové linky z Brna až před brány Aqualandu. Více než pětihektarový venkovní areál nabízející v Evropě unikátní atrakce ABYSS a BOOMERANGO se navíc v příštím roce dočká rozšíření.

Celé léto bude mít v Aqualandu Moravia podtitul kouzelné. Návštěvníci se tak mohou těšit hned na několik akcí, kde se s různým pojetím kouzlení seznámí. Školní rok uzavře akce Kouzlo prázdnin s tematikou cestování a táborů, v červenci a srpnu je pak připraveno několik sobotních celodenních eventů. Důležitým bodem letního programu budou oslavy pětiletého výročí aquaparku, které svoji trapnomagií zpestří Richard Nedvěd. „Navázali jsme spolupráci s několika předními českými kouzelníky, kteří budou bavit diváky nejen při speciálních příležitostech, ale navíc i každý víkend. Kromě Richarda Nedvěda se tak fanoušci magie mohou těšit na vystoupení kouzelníka Tomasiana, Ondřeje Sládka, Magic Soukupa nebo kouzelníka Rena,“ doplňuje Tomáš Svoboda z Aqualandu Moravia a dodává, že každý den letních prázdnin si mohou malí i velcí užít také speciální kouzelnické animace zahrnující soutěže, hry, diskotéku i cvičení ve vodě.

Aqualand láká na volný vstup pro děti i snadnou dopravu

Kromě bohatého programu si vedení aquaparku připravilo pro příchozí též řadu novinek. Tou největší je bezplatný vstup pro děti do 150 cm po celé léto. Akce se vztahuje ke vstupenkám pořízeným prostřednictvím e-shopu, kdy ke každé dospělé vstupence získá kupující vstup pro dítě do 150 cm zdarma. „Nákup na e-shopu je rychlý, pohodlný a bez čekání, unikátní akcí jsme proto zákazníky chtěli v nákupu online podpořit,“ vysvětluje Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia. Milovníci vodních radovánek z Brna a okolí pak podle něj ocení rovněž další letní novinku – pravidelnou autobusovou linku do Aqualandu i zpět. „Autobus bude jezdit celé léto z brněnské Zvonařky i dalších zastávek až ke vstupní bráně aquaparku a nazpět zhruba každé dvě hodiny. Po předložení platné jízdenky IDS navíc dostanou cestující 10% slevu při nákupu vstupenky na pokladně,“ doplňuje Pavlacký a dodává, že posílení autobusové linky plně zainvestoval Aqualand Moravia. Možnost svézt se letním spojem navíc budou mít také lidé cestující z nebo do Mikulova. Ti mohou kromě regionální linky využít též autobus 580, který jede až do rakouského Poysdorfu.

Jaro vybízí Čechy k cestování. Jihomoravský Aqualand Moravia láká na nové denní lázně i výhodné balíčky
Aqualand Moravia otevře nové prostory. Denní lázně nabídnou luxusní lehátka i privátní vířivku

Další letní vychytávky ocení především milovníci atrakcí. Ti mohou v létě jednou týdně využít takzvaný Fresh Track, tedy možnost vstupu do aquaparku hodinu před jeho otevřením, jež zahrnuje neomezené ježdění na venkovních atrakcích bez čekání i snídani. Stání ve frontě se mohou zájemci vyhnout rovněž díky prioritnímu vstupu, jenž si lze od letní sezony nově zakoupit. Majitel tohoto vstupu má garantované přednostní odbavení u pokladen.

Do Pasohlávek míří Slováci, Rakušané i Němci

Aqualand Moravia se celoročně těší mimořádné oblibě, která v létě graduje. Loni jej v průběhu roku navštívilo na 720 tisíc lidí, během samotné letní sezony pak do areálu zavítalo přes 300 tisíc lidí. Aquapark přitom neboduje pouze u Čechů, 20 % návštěvníků tvoří slovenští turisté, 15 % Rakušané a 5 % cestující z dalších zemí. Díky vysoké návštěvnosti se stal aquapark v roce 2016 dle šetření agentury CzechTourism s velkým náskokem nejvyhledávanějším turistickým cílem jihomoravského kraje. Prvenství v rámci kraje obhájil i v roce 2017. Vysokému zájmu tuzemských i zahraničních turistů se těší také přilehlý hotel Aqualand Inn, jenž právě v létě očekává největší nápor. „V loňském roce jsme registrovali více než 18 tisíc hostů rozličných národností. Největší zájem o ubytování je samozřejmě v létě, což se potvrzuje i v letošní sezoně,“ upřesňuje manažerka hotelu Veronika Gallová a dodává, že hotel si pro hosty taktéž připravil letní novinky v podobě speciálního menu nebo nově vybavené terasy s výhledem na Pálavu.

V okolí Aqualandu Moravia žili Římané i pravěcí lidé. Archeologický výzkum přinesl desítky nových důkazů
Až pětinu návštěvníků Aqualandu Moravia tvoří Rakušané. Nyní mohou nakupovat vstupenky i na e-shopu

Pátý rok fungování ve znamení investic

Aquapark letos v srpnu oslaví již páté výročí od svého založení. Za dobu svého fungování se přitom výrazně proměnil. K nejdražším investicím patřila stavba ubytovacích kapacit, které se otevřely v roce 2016. Také letošní rok se však nesl v duchu budování. Zprovozněny byly venkovní horké bazény s termální vodou, které nabízejí celoroční relax ve vířivé vodě o teplotě 37 °C. Žhavou novinkou jsou pak nově otevřené Denní lázně – privátní prostor s vířivkou, lehátky a obsluhou na zavolání. Investic se dočkala též místní restaurace Imperium, kde se právě otevřela zcela nová samoobslužná část výdeje jídel a nápojů. Také do budoucna má vedení aquaparku velké plány. „V letech 2019 2020 plánujeme výrazně rozšířit venkovní areál o nové atrakce nebo například línou řeku. V současné době jsme již získali územní rozhodnutí umožňující rozšíření, aktuálně jsme ve fázi vyřizování stavebního povolení,“ komentuje Pavlacký. Investice do venkovního areálu se podle něj budou pohybovat v řádech stovek milionů korun.

Hlavní eventy letní sezony:

 30. 6. 2018 Kouzlo prázdnin – Oslavy začátku prázdnin plné her a tábornické tématiky
 7. 7. 2018 Kouzla s míčem – Sportovní soutěže i fotbalové freestyle umění
 14. 7. 2018 Kouzla domovů – Seznamte se s kulturou regionu i okolních států
 27. 7. 2018 Kouzelný vesmír – Poučný den s Hvězdárnou a planetáriem Brno a centrem VIDA!
 4. 8. 2018 Kouzlo barev – Oslava pátých narozenin Aqualandu s Richardem Nedvědem
 11. 8. 2018 Kouzelná příroda – Zábavné pokusy a zajímavosti ze světa kolem nás
 18. 8. 2018 Kouzlo hudby – Den plný kultury, tance a kvalitní hudby
 1. 9. 2018 Kouzla a čáry – Ukončení letní sezony v kouzelnickém