Dnes je 30. 11. 2022

Jaro vybízí Čechy k cestování. Jihomoravský Aqualand Moravia láká na nové denní lázně i výhodné balíčky

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Dub 26th, 2018
0 komentářů
Jaro vybízí Čechy k cestování. Jihomoravský Aqualand Moravia láká na nové denní lázně i výhodné balíčky

Příznivé počasí i dny volna navíc lákají na jaře stále více Čechů k cestování. Populárním turistickým cílem je jižní Morava, která nabízí malebnou krajinu, skvělé víno i památky UNESCO. Nejnavštěvovanější turistický cíl Jihomoravského kraje – Aqualand Moravia – pak na jaře zve k návštěvě nových denních lázní. Zájemci mohou využít také výhodné jarní ubytovací balíčky v přilehlém hotelu nebo si zakoupit levnější vstupné v rámci Happy days.

Jižní Morava je pro prodloužené víkendy ideální destinací. Nabízí totiž zábavu i poučení pro celou rodinu. V jarním období, ke kterému patří také dva státní svátky, pozoruje zvýšený zájem návštěvníků i Aqualand Moravia. „Žhavou novinkou letošního jara je otevření nových luxusních prostor. Od prvního května budou návštěvníkům k dispozici denní lázně se soukromou vířivkou, lehátky, občerstvením i obsluhou na zavolání,“ popisuje novou službu ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Návštěvníci si tak mohou vychutnat nejen místní bazény, atrakce a wellness zónu, ale i soukromí a nadstandardní služby.

Aqualand Moravia otevře nové prostory. Denní lázně nabídnou luxusní lehátka i privátní vířivku

Jarní období přeje též výhodnému nakupování. Zájemci mohou využít speciální jarní wellness pobytové balíčky, které nabízí hotel Aqualand Inn. Za zvýhodněnou cenu zde získají nejen komfortní ubytování se snídaní, ale i možnost neomezené návštěvy wellness centra, masáž či slevy na procedury. „Na první květnové dny jsou pro návštěvníky připraveny rovněž tradiční Happy days, kdy mohou studenti nebo rodiny s dětmi nakupovat vstupenky za snížené ceny,“ dodává Petr Pavlacký.

Za kulturou, sportem i Římany

Možností, kam ve volných dnech vyrazit, nabízí okolí Aqualandu Moravia hned několik. Milovníci historie se mohou například vydat po stopách Římanů, kteří dle posledních důkazů v okolí aquaparku pobývali. Navštívit lze také volně přístupnou oblast Hradiska s atraktivní naučnou stezkou, informačními tabulemi a tematickými výstavami. S bohatou historií lokality se lze seznámit i v Pavlově, kde byl v loňském roce otevřen archeopark. Sportovní nadšenci zase ocení členitý terén v okolí Pasohlávek, který je ideální pro pěší turistiku i výlety na kole. Symbolem jižní Moravy je pak populární Lednicko-Valtický areál, kde je turistická sezona v plném proudu. K vidění jsou velkolepé reprezentační sály zámku, soukromé knížecí apartmány i dětské pokoje a muzeum loutek. Za prohlídku stojí také venkovní areál s jedním z největších parků v Evropě, v němž se lze kochat palmovým skleníkem, římským viaduktem, minaretem, čínským pavilonem, benátskou kašnou i zříceninou.

V okolí Aqualandu Moravia žili Římané i pravěcí lidé. Archeologický výzkum přinesl desítky nových důkazů