Skupina REMA zveřejnila nové video, provází vznikem originálních recyklovaných šperků Trash Made
Skupina REMA, která v České republice zajišťuje systém zpětného odběru a recyklace elektrospotřebičů, uveřejnila unikátní video, které demonstruje proces netradičního využití elektroodpadu.
Nové video společnosti REMA Systém s názvem „Trash Made – nový život pro staré elektropřístroje“ si klade za cíl upozornit na fakt, že vysloužilá elektrozařízení nepatří do směsného odpadu. „Zavedeme-li proces třídění elektrozařízení v místě vzniku, přispějeme k recyklaci materiálu. Díky tomu pak snížíme poptávku po těžbě primárních surovin. Navíc je v dnešní době možné využít vysloužilé spotřebiče netradičně,“ uvedl David Vandrovec, ředitel skupiny REMA, která realizuje projekt Trash Made. Lidé tak mohou shlédnout proces ojedinělého využití elektroodpadu a jeho proměny do podoby originálního dárku, jako jsou například stylové šperky nebo bytové doplňky.
„Nové video se zaměřuje na prezentaci toho, co se děje, když se spotřebič rozbije. Chtěli jsme lidem přiblížit jednotlivé kroky, které při správném zacházením s elektroodpadem vedou k jeho materiálovému nebo netradičnímu využití,“ objasnil záměr David Vandrovec, ředitel skupiny REMA.
Cílem neziskového projektu Trash Made je zvyšování povědomí veřejnosti o tom, aby se elektrozařízení třídila a předávala k materiálové recyklaci. Na projektu se podílí skupina umělců v čele s designérkami Annou Kozovou, Janou Chaklosh a Lindou Čihařovou. Výrobu pomáhají realizovat klienti několika chráněných dílen, kteří mají díky Trash Made možnost uplatnit a rozvinout svou zručnost. Výrobky Trash Made jsou designové předměty s vlastním příběhem. Jsou z materiálů a součástek, které už jednou byly použity a původně měly být zrecyklovány nebo trvale odstraněny.
Nové video si můžete prohlédnout zde.