Dnes je 3. 03. 2024

Ztrácí kamenné herny na popularitě? Online portály poskytují přehled o stráveném čase, po překročení limitů hráče vyblokují

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Bře 24th, 2014
0 komentářů

Podobně jako je tomu dnes v celé řadě odvětví, i v oblasti hazardních her existují kamenné a online provozovny. Zprostředkovávají stejné či velice podobné služby, avšak disponují několika zásadními odlišnostmi. Mezi ty patří třeba různorodý komfort nebo přístup provozovatelů k hráčům. Nejzásadnější rozdíly mezi online hraním a hrou v kamenných hernách představíme v následujících řádcích. Také objasníme, proč se stále více lidí přiklání k hraní her přes internet.

Odlišnost č. 1:  Pohodlí a ticho

Jedním ze základních rozdílů mezi online a kamennými hernami je zejména poskytnuté pohodlí. Ačkoliv kamenné provozovny skýtají možnost setkat se osobně s dalšími hráči, pohodlí a klid příliš nenabízí. Společnost jiných osob je v tomto případě vykoupena pobytem v rušném a často zakouřeném prostředí. Lidé proto stále častěji vyhledávají herny v online podobě. Prostředí domova jim totiž, na rozdíl od kamenných provozoven, komfort a klid plně umožňuje. „Hráč se může stát součástí hry kdykoliv, stačí mu k tomu jenom počítač či třeba tablet a připojení k internetu. Nemusí nikam dojíždět a zahrát si může třeba ze svého oblíbeného křesla v obýváku,“ zdůvodňuje rostoucí oblíbenost online heren Libor Matoušek z herního portálu Sunmaker.com. „Někteří hráči oceňují také ticho, které doma na hraní mají. Mohou se plně soustředit a kolem sebe nemají žádné rušivé elementy,“ dodává Matoušek.

Odlišnost č. 2:  Anonymita a manipulace s financemi

Hraní karet, binga nebo třeba lotta je celosvětově populární. Podobný zábavný program nabízí i celá řada pobytových zájezdů či třeba poznávacích plaveb. Přesto však přibývá osob, které vyhledávají možnost věnovat se čas od času této zábavě spíše anonymně. To je jeden z podstatných důvodů, proč lidé volí raději hraní v online hernách, než v kamenných. V internetovém prostředí se totiž mohou zapojit do her pouze pod svým přihlašovacím jménem, takzvaným nickem neboli přezdívkou, které je zcela libovolné. Anonymní jsou pak samozřejmě i případné neúspěchy a, což je pro naprostou většinu lidí zvláště podstatné, také úspěchy. Vyhrané finance totiž hráč nemusí vybírat u obsluhy baru, ze žlábku automatu nebo je někde měnit za žetony, ale jsou automaticky připsány na jeho herní účet. Fyzicky s nimi tedy výherce vůbec nemusí manipulovat, což bezpečnost celého procesu předání potřebného obnosu značně zvyšuje.

Odlišnost č. 3: Zapojení do hry a její délka

Jednou ze zásadních odlišností mezi kamennými a online provozovnami her je čas. Zatímco v klasických hernách a kasinech trvají karetní a jiné společenské hry tradičně i několik hodin, v online prostředí probíhá vše ve svižnějším tempu. V internetovém souboji totiž odpadá například nevyhnutelné míchání a rozdávání karet krupiérem a dělají se také kratší pauzy na oddech či toaletu v průběhu celé hry. Rovněž zapojení hráče do hry probíhá v online prostředí jednodušeji a rychleji. Internetové platformy navíc zprostředkovávají často velmi rozmanité služby na jednom místě, od nabídky obvyklých her až po ty nejnovější, například ve stylu 3D. Po vizuální stránce jsou navíc detailně propracované a nabízí jinou úroveň grafického zpracování, než automaty z kamenných casin.

Odlišnost č. 4: Bezpečnost a jasná pravidla

V současnosti hraje v oblasti hazardních her velice důležitou roli bezpečnost. Zatímco kamenné herny a jejich počet se snaží regulovat stát, online herny využívají moderních způsobů blokací. „Každý kvalitní online herní portál dnes pracuje s přísně nastavenými finančními a časovými limity, které hráč při hraní nesmí překročit. Limity si uživatelé nastavují sami dle svých možností a po jejich dosažení se jim přístup na herní platformu automaticky zablokuje,“ vysvětluje funkci zabezpečení Libor Matoušek z herního portálu Sunmaker.com. „Díky herní historii a stálému účtu mají navíc hráči jasnou představu, kolik času hraním tráví a čemu se věnují nejčastěji. Také mají přesný přehled o tom, jak s financemi za dobu hraní nakládali. V kamenných provozovnách tato možnost není a je tedy hraní mnohem těžší sledovat a korigovat,” doplnil Matoušek. Zodpovědné herní portály mají většinou zároveň povinnost informovat hráče o možné závislosti a pokud uživatel vyjádří přání, pak ho dokonce napřímo spojí s odborníky, kteří mu s případnou závislostí pomohou.