Dnes je 31. 01. 2023

Vychytané Velikonoce: Dospělé koledníky potěšíte alkoholovými vajíčky, dětem naservírujte sázené vajíčko v podobě zajíčka

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Dub 6th, 2022
0 komentářů

Po dvou letech pandemických omezení to vypadá, že si letos konečně užijeme Velikonoce tak, jak jsme zvyklí: s pomlázkou v ruce, s přáteli a blízkými, u společného stolu s dobrým jídlem. Ohromte návštěvu svátečně vyzdobeným domovem a chutným pohoštěním. Vsaďte třeba na LED dekorace a na talíř jim naservírujte toust se svěže zeleným hráškovým pestem a sázeným vajíčkem v podobě kuřátka nebo zajíčka.

Velikonoční svátky jsou pro většinu Čechů druhým nejdůležitějším svátečním obdobím v roce. Lidé stále dodržují řadu tradic, pečou tradiční velikonoční pochutiny, barví vajíčka a také sezónně zdobí svoje domovy. Jarní nebo velikonoční výzdoba je ostatně podle starších průzkumů hned druhou nejoblíbenější tradicí tohoto svátečního období – hned po barvení a zdobení vajíček.

K Velikonocím patří krásné dekorace i stůl plný dobrot

Ačkoliv jsou Velikonoce nejdůležitějším křesťanským svátkem, většina Čechů je vnímá spíše jako oslavu příchodu jara, a tak i dekorace spíše než náboženský význam reflektují jarní motivy. „Do našich domovů tak pronikají zejména květiny, větvičky s jehnědami či kočičkami, motivy vesele barevných vajíček nebo kuřátek a zajíčků. Populární jsou v posledních letech také světelné LED ozdoby, ať už v podobě řetězů, nebo jiných dekorací,“ uvádí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu sezónních dekorací a dalších šikovných svátečních vychytávek.

Samozřejmostí je pro Čechy v době Velikonoc také dobré jídlo. Sváteční tabuli obvykle vévodí beránek či mazanec, mnohde nechybí ani tradiční jidáše, velikonoční nádivka nebo perník. Pro koledníky se vyplatí mít vedle malovaných vajec nachystanou i dostatečnou výslužku. Někdo spoléhá na osvědčené čokoládové figurky, jiný se chce blýsknout domácími cupcakes nebo muffiny. V každém případě myslete i na prezentaci pochutin a vybavte se pěknými servírovacími miskami a talíři či stylovými etažéry. Pokud vaši hosté dávají přednost slanému, můžete připravit jednohubky nebo tousty s nejrůznějšími jarními pomazánkami. Dospělí koledníci budou nejspíš očekávat i panáka něčeho ostřejšího. Překvapte je a alkohol jim naservírujte přímo v čokoládových vajíčkách!

Velikonoční recept: Toust s hráškovým pestem, jarními klíčky a sázeným vejcem

Potěšte rodinu stylovou velikonoční snídaní nebo si recept připravte jako slané pohoštění pro koledníky a návštěvy.

Vejce (podle počtu strávníků)

Toustový chléb (podle počtu strávníků)

Jarní klíčky (doporučujeme hrášek nebo fazole mungo)

Lístky bazalky na dozdobení

Na hráškové pesto:

  • 1 hrnek hrášku (čerstvého, mraženého, sterilovaného)
  • 80 g parmazánu nebo pecorina
  • Hrst bazalky
  • Pár lístků máty
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 3 malé stroužky česneku
  • 2 lžičky piniových oříšků
  • Citronová šťáva
  • Sůl, pepř

 

Nejprve si připravte hráškové pesto. Mražený hrášek blanšírujte (krátce povařte v osolené vodě a pak rychle zchlaďte ledovou vodou). Čerstvý nebo sterilovaný nijak upravovat nemusíte. V pánvi na sucho opražte piniové oříšky a nechte zchládnout. Sýr nastrouhejte nebo nasekejte na menší kousky. Všechny suroviny kromě citronové šťávy, soli a pepře dejte do mixéru a rozmixujte. Podle chuti opepřete, dosolte (stačí málo, parmazán i pecorino jsou poměrně slané sýry), dochuťte trochou citronové šťávy a znovu mixujte dohladka.

Tip: Pokud budou mezi strávníky i malé děti, vynechejte raději česnek a pepř a solte jen mírně.

Připravte sázená vejce. Použít můžete i veselá tvořítka s velikonočními motivy. Toustový chléb zlehka opražte v toustovači nebo na sucho na pánvi. Na tousty namažte nebo nastříkejte hráškové pesto, posypte klíčky a ozdobte lístky bazalky. Servírujte na talíři se sázeným vejcem.

 

Blýskněte se před návštěvou a koledníky

Etažér

Na formě prezentace záleží a malovaná vajíčka v obyčejné ošatce už vyšla z kurzu. Potěšte oči koledníků barevnými vajíčky nebo čokoládovými dobrotami vyskládanými na vkusném etažéru. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 259 Kč

Hrnek „Velikonoční zajíc“ s pralinkami

Potěšte koledníky praktickým dárkem a sladkostmi v jednom. Hrneček s jarním motivem zajíčka je až po okraj naplněn lahodnými čokoládovými pralinkami. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 229 Kč

Alkoholová vajíčka (50 ks)

Že jsou čokoládová vajíčka jen pro děti? Tyhle určitě ne. Lahodná čokoládová skořápka je totiž naplněna vaječným likérem, třešňovým likérem nebo brandy. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 289 kč

Tvořítka na sázená vejce

S těmito vychytanými tvořítky na sázená vejce ve tvaru zajíčka a kuřátka připravíte rodině i hostům skvělou velikonoční snídani nebo hravé pohoštění. Použít je můžete klidně i jako vykrajovátka na cukrová nebo jako formičky na lívance. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 169 Kč