Dnes je 26. 05. 2024

Velikonocemi mohou lidé prosvištět na tobogánu. Aqualand Moravia chystá pro hosty i delikátní perníková vajíčka k snědku

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Bře 24th, 2016
0 komentářů

Volné dny o letošních Velikonocích jsou dobrou příležitostí, jak si vychutnat atrakce v jihomoravském Aqualandu Moravia. Loni dorazilo v těchto dnech do akvaparku o 50 % více lidí než při běžném provozu. První jarní dny si tak lze užít relaxem ve wellness části nebo řáděním na tobogánech. Největší akvapark v Česku ale láká i na chutné pokrmy a drinky. Návštěvníci jistě ocení i geotermální venkovní bazén Riviéra s kouzelným výhledem na Pálavu.

Největší český akvapark Aqualand Moravia navštěvují podle statistik nejvíce rodiny s dětmi. Velikonoční období znamená pro akvapark o padesát procent vyšší návštěvnost. Do zařízení přijíždějí i cizinci, nejvíce ze sousedního Rakouska a Slovenska. Ze statistik akvaparku vyplývá, že z deseti návštěvníků navštíví zábavní zařízení šest Čechů, dva Slováci a dva Rakušané. I během letošních Velikonoc se mají návštěvníci na co těšit. „Lidé si mohou užít nejrůznější procedury, kvalitní pokrmy a nápoje nebo například koupel v naší termální vodě, kterou čerpáme až z hloubky 1,3 kilometrů. Ta má blahodárný vliv na lidský organismus. Zajímavostí je, že jde o druhý nejsilnější sirný pramen v Česku,“ uvedl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Akvapark nabízí celoročně celkem devět bazénů, 16 tobogánů a skluzavek a 24 saun a procedur. Vodní plocha všech bazénů zase zaujímá zhruba tři tisíce metrů čtverečních. Velikonoční dny si tak v Aqualandu Moravia užijí rodiče i děti. Vstupenky si mohou zájemci nově kupovat i z nového e-shopu, který akvapark zřídil.

Zážitek si však návštěvníci neodnesou pouze z řádění na tobogánech. Šéfkuchař Aqualandu Moravia Miroslav Vrábel připraví též speciální pokrmy. Jaro bude v duchu sezónního menu, jehož součástí bude například tradiční králík. „Králík bude pošírovaný v zeleninovém jus s libečkovými brambory. Na Velikonoce bude v nabídce také například perník ve tvaru velikonočního vajíčka, slepený marmeládou, politý čokoládou a barevně zdobený,“ popsal Miroslav Vrábel. Všechny pokrmy podle něj připravují z kvalitních čerstvých surovin a nechybí ani sladké zákusky po obědě.

Pochutnat si však lidé mohou i na několika variantách nealkoholických a alkoholických nápojů. A vodní nadšenci nemusejí ani vylézt z bazénu. Pro ně je totiž ideální takzvaný pool bar. „V nabídce vodního baru máme osvěžující drinky s alkoholem i bez alkoholu. Barmani připravují i nápadité míchané nápoje. Na Wellness baru si může zákazník objednat shake s příchutí banánu, malin či kokosu. Připravujeme i oblíbené freshe či domácí limonády,“ doplnil Pavlacký.

Hned po Velikonocích chystá akvapark speciální animační programy. Například v dubnu lidé mezi bazény a tobogány potkají Spiedermana a další komiksové hrdiny. Součástí bude i soutěž, díky které mohou návštěvníci vyhrát vstupenky do Aqualandu Moravia. Úkolem bude namalovat comics, který bude souviset s akvaparkem. V květnu se zase odehrají dny v duchu příchodu Římanů na území jižní Moravy. Lidé si tak připomenou historii místa, na kterém se moderní akvapark dnes rozprostírá.