Dnes je 13. 07. 2024

I věci v domácnosti mohou vydělávat. Tady je pět tipů

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Srp 9th, 2021
0 komentářů

Každá koruna navíc k měsíční výplatě se hodí. V dnešní době internetu, sdílení a rychlých informací si přitom člověk nemusí rovnou hledat brigádu či druhou práci. Řada zajímavých šancí na přivýdělek je totiž dostupná přímo z pohodlí domova. Bez toho, aby bylo třeba razantně měnit svoji denní rutinu či se omezovat. Věci, které nám mohou do rozpočtu přinést často i pár tisíc, má totiž téměř každý z nás doma. Které to jsou?

1. Carsharing

Fenomén sdílení automobilů je nejen v České republice v posledních letech na vzestupu. Vozidlo si však není třeba půjčovat pouze od zprostředkovatele služby, lidé mohou nabízet k pronájmu i svá vlastní auta. Využíváte-li svůj vůzt pouze sporadicky, může pro vás být dobrou volbou právě peer to peer carsharing. Říká se, že nejvíce peněz stojí auto, které nejezdí. Namísto drahého zahálení v garáži tak bude váš automobil navíc vydělávat peníze.

2. Pronájem parkovací plochy u domu

Celá řada velkých českých měst se trvale potýká s problémy spojenými s nedostatkem parkovacích ploch. Pronájmem parkovacího místa, zejména v blízkosti centra, si člověk může přijít na opravdu lákavý finanční obnos. Prostoru pro stání vlastního vozu se přitom vůbec nemusíte zcela vzdát.  Existuje totiž řada parkovacích aplikací, ve kterých vyznačíte, kdy je parkovací místo volné. Turisté či lidé dojíždějící za prací pak mohou ve vymezeném časovém úseku neobsazené místo za poplatek využít dle libosti.

3. Spolubydlení nebo pronájem

V případě, že část bytu, domu nebo jen některý z pokojů nevyužíváte, zvažte jako případný způsob výdělku sdílené bydlení. Jako hostitel můžete ve svém domě ubytovávat studenty či turisty. Těm odvážnějším se nabízí příležitost pronajmout své prostory filmovým štábům. Kromě šance, že uvidíte svůj dům na filmovém plátně, skýtá tato alternativa velmi lákavou finanční odměnu. Pro tvůrce snímku přitom mohou být atraktivní i na první pohled všední bytové prostory či zahrady.

4. Vlastní web či blog

Vlastní webové stránky nebo blog nemusí sloužit pouze jako platforma pro uvolnění přebytečné kreativity, ale mohou se stát důležitým zdrojem vašich příjmů. Pokud se vám podařilo atraktivním obsahem oslovit čtenáře, v dalším kroku si můžete zajistit zajímavý zisk. A to za pomoci takzvaného affiliate marketingu.

„Nemusíte být zkušený marketér, abyste mohli začít na svém webu vydělávat prostřednictvím affiliate marketingu. Tento komerční nástroj funguje na jednoduchém obchodním principu – když mi přivedete zákazníka, získáte za to finanční odměnu,“ popisuje Štefan Polgári, Managing Director affiliate sítě Dognet.cz, která disponuje stovkami affiliate kampaní známých českých e-shopů, a dodává: „Pokud se tedy například věnujete zdravé výživě, můžete prostřednictvím affiliate sítě v kampani spolupracovat s renomovanou nutriční společností a získat od ní provizi z prodeje výrobků. Co je lepšího než si moci vydělávat tím, co mě baví?“

5. Prodej nepotřebných věcí

Neopotřebované pneumatiky z bývalého auta, sportovní vybavení, ze kterého děti vyrostly, či léta nenošené oblečení – to vše mnohdy končí roky uskladněné ve sklepích. Pomocí řady internetových portálů však lze všechny tyto nepotřebné věci jednoduše prodat. Vyhnete se tak tomu, aby se vám v domě shromažďovaly zbytečnosti. A noví majitelé vám za ně navíc ještě zaplatí. Pokud se přece jen nechcete svého majetku nadobro vzdát, můžete i v tomto případě využít již několikrát zmíněný „sharing“ a věci pronajímat. Sdílet lze prostřednictvím různých aplikací prakticky vše od pracovního nářadí a oblečení až po kosmetiku.