Dnes je 31. 03. 2023

U Shellu se dá natankovat levněji než na všech ostatních čerpacích stanicích v ČR. Pokud víte jak na to

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Zář 16th, 2015
0 komentářů

Řidiči mohou v současnosti u Shellu tankovat levněji než u Tank ONO. Tedy pokud jsou členy nákupní aliance Axigon. S jejími tankovacími kartami totiž mohou řidiči využít takzvaných plošných cen. Tankují za fixní částku, bez ohledu na cifry na poutačích pump. A aktuální statistiky ukazují, že plošné ceny jsou levnější, než má na poutačích většina nejlevnějších stanic v Česku.

Plošné ceny mají pumpaři nachystány pro velké dopravní společnosti, které se zavazují k měsíčním odběrům v řádu desetitisíců litrů pohonných hmot. S tankovací kartou Axigon však na ně mohou u partnerských čerpacích stanic Shell a EuroOil dosáhnout i drobné firmy. Axigon totiž řidiče sdružuje do takzvané nákupní aliance, takže společně natankují měsíčně 450 tisíc litrů pohonných hmot.

„Plošná cena, za kterou řidiči tankují, je vyhlašována každé pondělí na následujících sedm dní. Reaguje bezprostředně na vývoj cen ropy na burze a vývoj kurzu české koruny. Když ceny klesají, pak je to pro naše klienty fantastické, jelikož mohou okamžitě využívat tuto výhodu a nemusejí čekat na to, zda a kdy čerpací stanice přenesou slevu na ně. Naši členové tak například v minulém týdnu tankovali v celé síti Shell a EuroOil za cenu pod 27,50 Kč/l,“ konstatoval generální ředitel nákupní aliance Axigon Damir Duraković. Taková cena je podle oficiální statistiky CCS dokonce lepší než u drtivé většiny z 200 nejlevnějších pump v Česku.

Ze statistik přitom plyne, že s tankovací kartou Axigon se řidiči nemusejí bát ani zdražení ropy. Když ceny porostou, my sice jdeme před trhem, ale přes krátkodobé výkyvy je naše plošná cena dlouhodobě velmi příznivá. Naše plošné ceny jsou pod 30 Kč/l už od 14. července a průměr za trh se pod tuto úroveň dostal až před týdnem,“ uvádí další příklad Duraković.

Pokles cen ropy pod 43 USD za barel v 35. týdnu, který partnerům Axigonu (Shell a EuroOil) umožnil stanovit nejnižší cenu na českém trhu (27,47 Kč/l), v minulém týdnu zabrzdil. To ovlivnilo i úroveň plošných cen, která je v tomto týdnu 28,44 Kč/l. Že se jednalo o výrazný výkyv, potvrzuje i skutečnost, že 9. září síť čerpacích stanic Tank ONO, jež jsou považovány za nejlevnější čerpací stanice v ČR, zdražila z 27,50 na 28,50 Kč/l. Členové Nákupní aliance Axigon tak v současnosti – a dokonce třeba i u D1 – tankují levněji než lidé stojící ve frontách na benzín u Tank ONO.