Dnes je 24. 02. 2024

Tork představuje nové roušky

Autor: Redakce
Rubrika: Komentář
Kvě 10th, 2021
0 komentářů

V reakci na zvýšenou poptávku po obličejových rouškách a nutnost jejich nošení v pracovním prostředí představuje Tork novou řadu vysoce kvalitních roušek. Rozšíření už nyní široké škály zdravotnických a hygienických produktů má za cíl ještě lépe pomáhat firmám dostát očekáváním na vyšší hygienický standard. Studie Essentials Initiative1, kterou si nechaly zpracovat Tork a Essity, a která čítá 10 tisíc respondentů z 10 zemí, prokázala, že lidé mají vyšší nároky na hygienický standard na veřejných místech, zejména v nemocnicích (77 %) a restauracích (60 %) 

Zatímco podniky po celém světě znovu otevírají, a nebo přemýšlí, jak svou činnost rozšířit, obličejové masky zůstávají součástí každodenního života. Ve výrobních závodech s velkou koncentrací zaměstnanců může přenos choroby znamenat i přerušení provozu. V pohostinství zvyšuje dodržování hygienických předpisů důvěru zákazníků. A ve zdravotnickém prostředí, kde je zdravotnický, úklidový a administrativní personál stojí častokrát v první linii, je prevence zásadní krok pro zajištění kvality péče a zabránění šíření infekcí. 

Pokud chceme zabránit šíření infekcí, je nezbytné, aby roušky měly dostatečnou kvalitu a byly otestované podle příslušných norem. 

Na základě těchto zjištění, přidal Tork do své nabídky dva druhy roušek: Tork Protective Type II a Tork Medical Type IIR. Všechny roušky Tork odpovídají standardu EN 14683:2019 a jsou navrženy tak, aby snižovaly riziko přenosu infekce od nositele na jiné osoby. Navíc jsou roušky Tork Type IIR k dostání v designech jak s gumičkami za uši, tak se zavazováním okolo hlavy. Zároveň jsou voděodolné (odolají více než ≥ 16 kPa, jak stanovuje předpis EN 14683) 

Roušky Tork Protective Type II jsou k dostání v balení po deseti, aby se daly snadno distribuovat mezi zaměstnance. Roušky Tork Medical Type IIR jsou kompatibilní se zásobníky roušek Tork H2 a H3. Případně je možné masky distribuovat v jednotlivých baleních sperforovaným obalem. 

Roušky by se měly nosit správně nasazené a zakrývat tvář od nosu až pod čelist. Také je důležité si mýt nebo dezinfikovat ruce před nasazením i po sundání roušky,“ upozorňuje Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager společnosti Tork.