Dnes je 3. 02. 2023

Tepelná čerpadla ENBRA získala první místo v soutěži TOP Energie 2016

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Led 20th, 2016
0 komentářů

Tepelná čerpadla ENBRA získala první místo v soutěži TOP Energie 2016, kterou každoročně pořádá vydavatelství Net Press Media u příležitosti oborového veletrhu topenářské techniky Infotherma. Tepelná čerpadla ENBRA i-SHWAK zvítězila v kategorii Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.

Do čtvrtého ročníku soutěže TOP Energie 2016 mohli soutěžící přihlásit výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie. Výherce pak hlasováním zvolili čtenáři webu o energeticky úsporném bydlení Enuby.cz. Tepelná čerpadla ENBRA i-SHWAK zvítězila v kategorii Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů, do které mohli soutěžící kromě tepelných čerpadel přihlásit také různá solární zařízení, kotle na biomasu a technologie využívající geotermální energii.

„Úspěch v soutěži je pro nás dalším dokladem technické vyspělosti tepelných čerpadel ENBRA, která nabízejí úsporný provoz, vysoký komfort ovládání, možnost hygienického ohřevu teplé vody a v neposlední řadě též estetický design vnitřní jednotky, která může být přiznanou součástí obytných interiérů,“ komentuje vítězství v soutěži TOP Energie Ivo Zabloudil, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky. „Vysokou kvalitu tepelných čerpadel ENBRA dokládá rovněž certifikát nezávislé autorizované laboratoře Eurovent, který potvrzuje shodu reálných a v dokumentaci deklarovaných technických parametrů. To je pro konečného spotřebitele také velmi důležité,“ doplnil Ivo Zabloudil.

Oceněná řada tepelných čerpadel typu vzduch-voda ENBRA i-SHWAK je už třetí generací kvalitních zařízení vyvinutých a vyráběných v severní Itálii. Nabízí ve své třídě vysoký topný faktor až 4,27 (A7/W35) a splňuje náročné podmínky energetické třídy A++ pro nízkoteplotní aplikace. Zákazníci si v modelové řadě mohou vybrat zařízení o výkonu od 6 do 15 kW, k dispozici jsou také provedení s integrovaným zásobníkem teplé vody, který zajistí její okamžitou potřebu až pro 6 sprch. Prostřednictvím intuitivního regulátoru je možné tepelná čerpadla i-SHWAK komfortně ovládat pomocí dotykového displeje nebo je obsluhovat na dálku přes internet.