Dnes je 1. 08. 2021

Společnost ENBRA patří mezi lídry v inovacích. Obsadila třetí místo v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje

Autor: Redakce
Rubrika: Soutěže
Lis 30th, 2016
0 komentářů

Společnost ENBRA získala třetí místo v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016, která je zaměřena na inovační aktivity firem v regionu. Soutěž každoročně vyhlašuje Unie malých a středních podniků s cílem najít a propagovat firmy a organizace s nejlepším řízením inovací na jižní Moravě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno téměř 150 účastníků, mezi nimiž nechyběly ani technologicky vyspělé firmy světového významu. Cílem soutěže je hlavně popularizace inovací jako cesty k růstu u malých a středních firem. Každý soutěžící v ní projde inovačním auditem, který hodnotí nastavení firemních procesů vzhledem ke zlepšování technologií a služeb. Vítězná firma pak může používat titul NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016 a Unie malých a středních firem jí poskytne propagaci a mediální podporu.

Společnost ENBRA, která v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016 získala třetí místo, je jedním z klíčových tuzemských hráčů v segmentu technického zařízení budov. „V našem oboru se neustále snažíme o inovativní řešení. Příkladem je náš systém pro sledování a vyhodnocování výkonu a účinnosti otopných zařízení, na jehož vývoji řadu let pracujeme,“ sdělil Karel Vlach, generální ředitel společnosti ENBRA. Společnost ENBRA je nejen předním dodavatelem otopné a chladicí techniky, ale zabývá se také technologiemi pro měření a rozúčtování spotřeby tepla a vody. Na území celé ČR a na Slovensku provozuje několik autorizovaných metrologických středisek pro ověřování a kalibraci měřicích zařízení.

První místo v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016 získala Strojírna Oslavany, která vyrábí přesné strojírenské díly. Druhé místo pak obsadila firma MSR Engines s.r.o., která se specializuje na vývoj a výrobu nízkoobjemových závodních i klasických spalovacích motorů.