Dnes je 27. 09. 2022

Soutěž E.ON Energy Globe opět hledá nejlepší ekologické projekty. Přihlaste svou firmu do 15. dubna

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 27th, 2017
0 komentářů

České firmy mají znovu šanci vyhrát prestižní ekologické ocenění. Do devátého ročníku soutěže E.ON Energy Globe se mohou hlásit všechny společnosti, které šetří energie a realizují projekty na ochranu životního prostředí. Na vítěze čekají zajímavé věcné ceny včetně vozu ŠKODA Octavia G-TEC s pohonem na CNG. Firmy mohou své projekty registrovat do 15. dubna.

„O soutěži jsme se dozvěděli na konferenci ‚Odpad zdrojem‘ a následně jsem sepsal přihlášku. Udělalo mi velkou radost, že jsme se dostali až do finále, vzpomíná na svou motivaci pro přihlášení do soutěže Ondřej Sulženko, spolumajitel Hotelu Na Farmě, který se loni stal vítězem v kategorii Firma. Letos mají se svými ekologickými projekty šanci na výhru i další české podniky. Společnost E.ON totiž podeváté vyhlašuje registraci do soutěže. Oceňování nejlepších projektů z oblasti udržitelnosti, ekologie a úspory energií v Česku je součástí celosvětové soutěže Energy Globe Award. V Česku má soutěž šest hlavních kategorií – Obec, Mládež, Firma, Stavba, Nápad a Kutil.

Česká veřejnost si loni za vítěze kategorie Firma vybrala Hotel Na Farmě z malebné vesničky Choťovice. Živočišné produkty jsou zde schopni nejen sami produkovat, ale zvládnou se elegantně zbavit i odpadů, které v bioplynové stanici přeměňují na elektrickou energii a teplo. Rodinný podnik je soběstačným koloběhem, ve kterém se využívá vše od prvního zasetého zrnka až po odpady. „Bioplynová stanice přitom vytvoří 835 kilowattů za hodinu. Vytopíme celou farmu, bourárnu masa, kanceláře, dílny, hotel a 93 % toho, co stanice za rok vyrobí, ještě vracíme do distribuční sítě,“ tvrdí Ondřej Sulženko.

V soutěži E.ON Energy Globe mají české firmy možnost vyhrát nejen prestižní ocenění, ale také řadu zajímavých věcných cen. „Hlavní výhrou v soutěži je i letos ekologický vůz NOVÁ ŠKODA Octavia G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn,“ prozrazuje Vladimíra Gláserová z organizačního týmu soutěže. Pro vítěze jednotlivých kategorií je pak nabízena zdarma k ročnímu zapůjčení ŠKODA CITIGO rovněž s pohonem na CNG. Dalšími cenami jsou energeticky šetrné spotřebiče od společností Miele a Vaillant. Firmy se mohou do soutěže registrovat na stránkách http://www.energyglobe.cz do 15. dubna.