Dnes je 1. 03. 2024

S mobilem a fotoaparátem na letní festival: Jak neztratit energii

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování spodní box
Čvc 2nd, 2014
0 komentářů

Živá hudba, čerstvý vzduch a několikadenní odpočinek ve víru zábavy. Na to lákají letní open air festivaly všech žánrů. Většina z nás si ale nedokáže představit ani den bez svého mobilu, tabletu a dalších elektronických společníků. A zásuvku pro zasunutí nabíječky aby člověk na festivalu pohledal. Připravili jsme pro vás proto několik tipů, co si přibalit do batohu, aby vám ani na festivalu nedošla energie.

S externí baterií dobijete mobil kdekoliv

Neobejdete se ani chvíli bez internetu v mobilu či tabletu a chcete svým přátelům na sociálních sítích postovat fotky, videa či postřehy z festivalu? Pak určitě víte, že vám baterie s takovou zátěží dlouho nabitá nevydrží. Řešením je proto vybavit se záložním zdrojem energie, který připojíte k přístroji a můžete začít nabíjet. „Ideální jsou externí baterie vybavené USB porty, do kterých lze zapojit téměř jakékoliv zařízení od smartphonu přes tablet až po iPod či MP3 přehrávač. Baterii nabijete před svým odjezdem a její energii pak využijete kdekoliv,“ vysvětlil Radim Tlapák z internetového obchodu Batteryshop.cz, který nabízí externí baterii T6 power ME III s kapacitou 10 400 mAh, což je až osmkrát více než běžná kapacita baterie chytrého telefonu.

Nová baterie s vysokou kapacitou

Pokud už má baterie ve vašem přístroji něco za sebou a běžně nevydrží ani den, je na čase zvážit nákup baterie nové. Řada baterií má i alternativy s vyšší kapacitou, které vydrží i dvojnásobný čas než původní baterie. Signalizace vybité baterie na vás na festivalu nebude blikat tak často a vy si užijete více klidu a nerušené zábavy. Původní baterii si navíc klidně můžete přibalit do batohu jako záložní zdroj a v případě nouze baterie vyměníte.

Na cestu autem si pořiďte nabíječku do auta

Jestli se vydáváte na svůj oblíbený letní festival osobním automobilem, může se vám hodit také nabíječka do auta. Tu snadno zapojíte do zásuvky automobilu a mobilní telefon se vám dobije z energie autobaterie. Nabíječek do auta je na trhu více druhů. Vybírejte ale pečlivě. Některé nekvalitní baterii nabíjejí příliš pomalu a tím autobaterii zbytečně zatěžují.

Energie životadárného slunce

Pod širým nebem můžete využít i solární nabíječky. Ty v sobě mají zabudovány solární panely, které získávají energii ze slunečních paprsků. Toto řešení je ekologické a na festivalu s takovou nabíječkou uděláte nejspíš dojem, připravte se ale na poměrně vysokou pořizovací cenu. Pokud se navíc slunce bude schovávat za mraky, proces nabíjení se do značné míry zpomalí. Na plně nabitý mobil si pak počkáte i několik hodin.

Myslete i na energii do svítilny či fotoaparátu

Pokud se na festivalu chcete nechat zvěčnit se svým oblíbeným interpretem nebo při zábavě s partou přátel, potřebujete dostatek energie i pro svůj fotoaparát. Pro noční pátrání po stanu byste neměli zapomínat také na svítilnu, která vás spolehlivě zavede k cíli a nedojde jí energie v nejméně vhodnou chvíli. Vybavte se tedy dopředu kvalitními spotřebními bateriemi s dlouhou výdrží. „Při výběru hledejte odpovídající rozměr i hodnotu výstupního napětí udávanou ve voltech. Nakupujte přitom kvalitní ověřené značky,“ poradil Radim Tlapák z internetového obchodu Batteryshop.cz, který nabízí širokou škálu spotřebních baterií do nejrůznějších přístrojů za zvýhodněné ceny. Pokud přístroj užíváte často, můžete si pořídit baterie dobíjecí. Ty stojí sice více, ale po dobití je můžete používat stále dokola.