Dnes je 25. 09. 2023

Rozlouskněte vztah na Valentýna: 5 tipů na nejzajímavější místa, kde se zasnoubit nebo rozejít

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Úno 14th, 2015
0 komentářů

Víte, kdo jako první slavil Valentýna v Československu? Byla to manželka prezidenta Masaryka, Američanka Charlotta, protože se nechtěla oblíbeného svátku vzdát ani mimo svou vlast. Jenže válka a komunismus její nové tradici moc nepřály. Valentýn si k nám tak znovu hledá cestu, a to už nikoli jako kýčovitý den plný srdíček, ale jako období, kdy milenci dělají důležitá rozhodnutí o své budoucnosti. A překvapivě často to nebývají žádosti o ruku, ale i rozchody. Ať už se chcete s partnerem zasnoubit, nebo se s ním konečně rozejít, můžete si to užít. Vybrali jsme ta nejvhodnější místa po celém světě, kde udělat ten důležitý krok dál nebo zpět ve vašem vztahu.

            Tip: Chcete o ruku požádat originálně? Zkuste potápění

Cairns v Austrálii je jednou z nejkrásnějších potápěčských oblastí na světě. Představte si svou lásku, jak proplouvá dokonale barevným mořským světem, narazí na zajímavou lasturu a po otevření v ní najde prstýnek. Ideální kombinace, která aspiruje na tu nejromantičtější žádost o ruku všech dob. „Cairns je důležitým vstupním bodem k potápění ve vodách Velkého korálového útesu, který je tím největším na světě a je chráněný UNESCEM,“ říká Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která je největší internetovou cestovní agenturou v České republice a letecké zájezdy do Cairns v době Valentýna prodává. Ve společnosti nejvzácnějších světových korálů tak budou mít vaše zásnuby opravdu váhu. „Únor je navíc pro Australany letním měsícem, a protože Cairns také bývá nazýváno branou tropického australského severu, mohou cestovatelé rozhodně zapomenout na českou zimu,“ podotýká Michal Tůma. Průměrné teploty tam v těchto dnech přesahují 30 stupňů Celsia.

Tipy na dovolenou:

Agincourt Apartments, 11 dní, bez stravy, letecky, 56 990 Kč, více zde

            Tip: Rozejděte se nad drinkem v Londýně, nebudete smutnit

Hlavní město Velké Británie je už od začátku roku naladěno proti-valentýnsky. Možná proto, že v něm podle statistik žije vůbec největší procento nezadaných lidí na světě. To je ovšem ideální rozložení situace pro ty z vás, kterým došla s druhou polovičkou trpělivost. Kupte si letenky na valentýnský víkend v půlce února, páteční večer se věnujte rozhovorům nad ciderem a ráno 14. února se nad anglickou snídaní rozejděte. Bohaté a tučné první jídlo dne vás totiž ideálně připraví na všechny ty londýnské anti-valentýnské večírky, kterých se bude v sobotu konat minimálně 20! Svůj single status můžete zapít na golfové párty v klubu Swingers, vrátit se do šedesátek v podniku Eight Moorgate anebo se zúčastnit tradičního Pub Crawl, který spočívá v celovečerním obcházení různých londýnských hospod. Na neděli, než vám poletí letadlo zpět, doporučujeme zapomenout na nepříjemný rozchod na trzích na legendární Brick Lane, kde nakoupíte nejen oblečení, ale i spoustu zajímavého jídla.

Tipy na dovolenou:

The Americana Hotel, 3 dny, snídaně, letecky, 8 100 Kč, více zde

            Tip: Když svatba, tak masová a na Filipínách

Oslavy svatého Valentýna vypadají na Filipínách podobně jako v zemích západního světa. Existuje tu ale jeden opravdu patrný rozdíl. Zatímco u nás se lidé na Valentýna nejčastěji zasnoubí, na Filipínách to berou z gruntu a rovnou se vezmou. A když už se berou, tak se vší parádou. Jsou tu totiž populární masové svatby, kdy se tisícovky snoubenců z celé země seskupí na velkých veřejných místech, jako jsou obchodní centra, náměstí nebo velké katedrály, aby se z nich stali manželé. Můžete to udělat stejně a vyřídit zásnuby i svatbu během jediné cesty. Odleťte například na ostrov Cebu, zasnoubení vyřiďte v Garden Cafe, které je podle recenzí na cestovatelském portále TripAdvisor tím nejlepším podnikem s filipínskou kuchyní, a pak se přesuňte na shromaždiště, kde řeknete sborové„Ano“. Informace o tom, za jakých podmínek se můžete svatby zúčastnit, najdete na oficiálním portále města Cebu.

Tipy na dovolenou:

Maribago Bluewater, 9 dní, snídaně, letecky, 37 380 Kč, více zde

Tip: V Chorvatsku na to nebudete sami, mají zde Muzeum rozchodů

Na pobřeží Chorvatska teď zrovna teplo není. Zasmušilé zimní moře je ale docela vhodnou kulisou k učinění tolik neoblíbeného kroku, tedy rozchodu. Vidět populární destinaci mnoha Čechů, jak odpočívá před další sezonou a žije si svým vlastním lokálním životem, má také své kouzlo. Nadýchaný chorvatský chléb, kterému se říká kruh, tu v zimě dostanete také a pečené jehněčí si po procházce na větrné pláži zaslouženě vychutnáte. Aspoň budete mít na rozchod dobré vzpomínky. Pokud se rozhodnete svůj vztah v Chorvatsku ukončit, nebo zde máte naplánovanou ještě poslední společnou dovolenou, vezměte rozchod s humorem a zajeďte si do Záhřebu, kde se nachází Muzeum rozchodů. V muzeu jsou prezentovány nejrůznější dramatické příběhy nenaplněné lásky, vystaveny jsou i předměty doličné, jako sekyra nebo spodní prádlo.

Tipy na dovolenou:

Hotel Esplanade, 8 dní, polopenze, vlastní doprava, 4 210 Kč, více zde

      Tip: V Jižní Koreji si na své přijdou zamilovaní i opuštění

V Jižní Koreji je Valentýn poměrně novým svátkem, i tak už tu ale má svou každoroční tradici. Na rozdíl od zbytku světa se tu slaví hned třikrát. „Čtrnáctý únor je tu vždy v režii žen. Právě ty totiž v tento den dávají svým milým dárky v podobě sladkostí nebo květin. Muži se pak mohou vyjádřit o měsíc později, tedy 14. března, na takzvaný White Day, Bílý den, kdy naopak oni musejí svou něžnější polovičku zahrnout dárečky,“ představuje jihokorejské oslavy Michal Tůma z cestovní agentury Invia.Třetí fází je takzvaný Black Day, neboli Černý den, 14. dubna, kdy naopak všichni nezadaní zajídají svou samotu různými černými japonskými pokrmy: „Typické je například takzvané Jajangmyeon, což jsou nudle s černou sójovou pastou, nebo nudle s pastou z černých fazolí.“ Nemusíte tedy na dovolenou nutně vycestovat už teď. Objednejte si letenky klidně s předstihem na březen, pokud chcete ve svém vztahu pokračovat, nebo na duben, jestli se rozejdete a budete chtít za nevydařeným partnerstvím udělat černou tečku.

Tipy na dovolenou:

Okruh Jižní Koreou, 10 dní, strava dle programu, letecky, 77 080 Kč, více zde