Dnes je 25. 05. 2024

Robotický společník, elektrokolo nebo inteligentní meteostanice. Překvapte letos rodinu chytrými dárky

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Pro 14th, 2016
0 komentářů

Když se řekne Vánoce, napadnou nás především dárky pro děti. Ale čím obdarovat tátu, mámu či partnera? Pokud se vám už nechce kupovat stále stejné dárky, nechte se inspirovat našimi tipy. Podívali jsme se, co nabízejí české e-shopy. 

Tip pro děti – chytré čistění zubů a příruční droid

Čištění zubů je pro mnoho dětí nepříjemností, kterou by večer nejraději vynechaly. Pokud však z této povinnosti uděláte hru, máte jako rodič vyhráno. Vypěstovat v dětech zdravý návyk na čistění zubů vám může pomoci třeba chytrý zubní kartáček Kolibree. Ten díky pohybovým senzorům a interaktivní aplikaci v mobilním telefonu vaše dítě naučí, jak si efektivně čistit zuby.

A pokud byla vaše ratolest letos výjimečně hodná, překvapte ji chytrým dronem inspirovaným droidem BB8 z filmu Star Wars: Síla se probouzí. Jeho pohyb je synchronizován s mobilní aplikací a lze jej také ovládat hlasem. Pokud jste jako malí vždy chtěli robotického společníka, můžete tuto radost dopřát svým dětem.

Chytré hodinky ocení nejen sportovci

Vybrat vhodný dárek pro partnera může být docela těžké. Překvapíte ho třeba chytrými hodinkami. Jejich výběr je v českých e-shopech velmi široký, zkuste například nový model chytrých hodinek Samsung Gear S3. Nabízejí nejen praktické fitness funkce a možnost ovládání mobilního telefonu, ale je možné s nimi telefonovat i samostatně. Co je však nejdůležitější, jejich design je velmi elegantní.

Zimy v Česku nejsou tak mrazivé, nicméně na cestách autem je dobré si vždy dávat velký pozor. Pro všechny případy si můžete pořizovat záznam z jízdy pomocí chytré kamery do auta. Ten se pak může hodit hlavně v případě dopravní nehody. Praktický dárek potěší každého, kdo má obavu z dopravních nehod a chce mít jistotu, že i v případě podobné události vše dopadne dobře.

Dárek pro každého – elektrokolo

Pokud vaše rodina miluje výlety na kole, zvažte koupi elektrokola. Díky jeho elektrickému pohonu se i ty nejdelší výlety stanou příjemnou kombinací sportu a relaxu. „Elektrokolo se dnes dostává na celkem příjemné ceny, přiměřeně kvalitní model seženete už za 18 000 Kč,“ popisuje možnosti elektrokol Erika Širůčková ze společnosti E.ON. Zákazníci E.ON mohou navíc využít aktuální slevu až 4 000 Kč na e-kolo značky Lectron. Slevový kupón je k dispozici na webu www.eon.cz/lectron.

Šťastné a veselé, dědečku!

Soutěž o nejtěžší výběr dárku bezkonkurenčně vyhrává dědeček. Zapomeňte letos na tradiční kravatu a zkuste něco originálnějšího. Především starší lidé ocení praktické dárky, které jim usnadní život. Pokud k praktickému dárku přidáme ještě moderní technologie, logickým výsledkem jsou třeba chytré žárovky Playbulb Smart či Sphere. Po synchronizaci s mobilním zařízením je díky nim možné regulovat intenzitu i barvu světla dle aktuální nálady.

Dalším zajímavým tipem je chytrá meteostanice Netatmo Urban Weather Station. Bezdrátový přístroj měří venkovní i vnitřní teplotu a předpovídá počasí na týden dopředu. Díky aplikaci v chytrém telefonu lze předpověď počasí sledovat v přehledných grafech.

A co dárek pro babičku?

Mnoho starších lidí dnes bohužel naletí podomním obchodníkům. Předejděte tomu a darujte své babičce digitální dveřní kukátko, které dokáže příchozí osoby zaznamenat na paměťovou kartu. Díky kukátku bude navíc vědět, kdo ji kdy sháněl v nepřítomnosti. Kukátko se záznamem obrazu na sebe zvenčí jinak neupozorňuje, takže není poznat, že se nahrává záznam.

Zajímavým dárkem je i zařízení Sleepace SleepDot, které monitoruje spánkové cykly člověka. Ty následně analyzuje a poskytuje kvalitní rady, třeba jak změnit polohu těla při spaní. Pro staršího člověka je spánek a odpočinek důležitý, proto pokud má babička se spánkem problémy, doporučujeme zařízení vyzkoušet.

Něco malého pro domácí mazlíčky

Mnoho chovatelů myslí při nákupu vánočních dárků i na své zvířecí miláčky. Kromě kostičky či nového pelíšku můžete letos zajistit bezpečnost svého společníka a koupit mu chytrý lokátor. Každý chovatel zná obavy z toho, že se mu zvířátko ztratí. Lokátor takové situaci předchází a i v případě, že se kočka či pes zatoulají, je opět díky tomuto zařízení budete schopni nalézt.