Dnes je 3. 12. 2022

Průzkum: Zaměstnancům vadí, že kanceláře nejsou šetrné k přírodě

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Čvn 30th, 2022
0 komentářů

Lidé pracující v kancelářích mají nyní jiné nároky ohledně udržitelnosti než dříve. 43 procent pracovníků považuje své kanceláře za “ostudně” nešetrné k přírodě a skoro polovina jich je zklamaná, že jejich zaměstnavatel během pandemie nic nezlepšil.

Průzkum Tork Eco Office zpracovaný pro globální značku hygienických výrobků Essity mezi dvanácti tisíci pracovníky v sedmi evropských zemích ukázal, že celých 84 procent zaměstnanců si přeje, aby jejich pracoviště bylo šetrnější k přírodě.

Průzkum také ukázal, že sedm z deseti zaměstnanců cítí, že se mají sami chopit iniciativy, a mnoho z nich zvažuje, že ekologická opatření na svém pracovišti vlastními silami zavedou.

Jeden ze tří zaměstnanců v průzkumu odpověděl, že jejich šéf se o planetu vůbec nezajímá. Zároveň 66 procent respondentů odpovědělo, že při hledání zaměstnání si vybírají společnosti podle toho, jakou mají reputaci a aktivity v oblasti udržitelnosti. Což je trend, se kterým zaměstnavatelé musí počítat. Pro udržení či nalákání lidí v těchto složitých časech je ekologicky vedená kancelář prioritou.

Témata jako recyklace, snižování množství odpadu a spotřebované energie nebo lepší interní komunikace o udržitelnosti jsou hlavní priority, které chtějí zaměstnanci řešit.

„V posledních osmnácti měsících došlo k nevratnému posunu v našich hodnotách. Jako zaměstnanci bereme otázku udržitelnosti vážněji, než kdy dříve. Existuje zřetelná poptávka po eco-friendly kancelářském prostředí, což dosud někteří zaměstnavatelé neberou dostatečně v podtaz. Jednoduché kroky, jako je vylepšení recyklace nebo snížení spotřeby energie, mají velký vliv, ale nejefektivnější je, když se zaměstnanci o udržitelných změnách komunikujete a zapojíte je do nich,“ říká Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager ze společnosti Essity Professional Hygiene.

Naše služba Tork PaperCircle® už pomohla firmám ve čtrnácti zemích začít recyklovat použité papírové ručníky. Dopad této služby je skutečně významný, protože snižuje množství odpadu a přispívá také ke snížení uhlíkové stopy. Další výhodou je, že 95 procent zákazníků říká, že jim služba Tork PaperCircle® pomohla zvýšit u zaměstnanců povědomí o udržitelnosti*.

 

* Založeno na výsledcích studie zpracované v lednu 2022 u 41 zákazníků v Evropě, kteří používají Tork PaperCircle®

 

O průzkumu

Webový průzkum byl zpracován ve Velké Británii, Německu, Francii, Nizozemí, Švédsku, Dánsku a Polsku. Essity shromáždilo odpovědi od široké veřejnosti a vyzpovídala 12 tisíc respondentů ve věku 18 až 55 let, kteří běžně pracují v kanceláři. Průzkum zajišťovala od března do dubna 2022 a ve Velké Británii v říjnu 2021 společnost OnePoll pro společnost Essity.