Dnes je 5. 10. 2022

Prodloužený zářijový víkend láká k cestám k moři, vede Řecko a Turecko

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Zář 23rd, 2015
0 komentářů

Den české státnosti letos připadá na pondělí. Češi tedy svátek 28. září ve zvýšené míře využívají k odjezdu na posezónní dovolenou. Turisté nejčastěji vyrážejí do přímořských letovisek v Řecku (31 %), Turecku (17 %) a v Egyptě (9 %). Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia. Za podzimní dovolenou, která zahrnuje svátek 28. září, utrácejí čeští turisté 14 240 Kč na osobu.

Prodloužený víkend se státním svátkem turisté tradičně využívají ke kratším cestám po evropských metropolích. Letos Čechy láká Paříž, Londýn nebo Dublin, stále populárnější jsou pak cesty do Dubaje. Největší poptávku však cestovní agentura Invia registruje u pobytových zájezdů k moři. „Čeští turisté zářijový svátek s oblibou využívají k cestám k moři. Pro osmidenní pobyty totiž na zájezd stačí jen čtyři dny volna z práce,“ informoval Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším on-line prodejcem zájezdů na českém trhu. „Na dovolených po hlavní turistické sezóně lidé oceňují především nižší ceny pobytů a menší počet turistů v letoviscích. Navíc jsou v destinacích v září příjemné teploty a moře stále vyhřáté po létě,“ upozornil na výhody podzimních zájezdů Michal Tůma.

Prodej dovolených na svátek 28. září 2015 u cestovní agentury Invia

Destinace Podíl na prodeji Průměrná cena na osobu
Řecko 39 % 14 223 Kč
Turecko 17 % 17 035 Kč
Egypt 9 % 15 777 Kč
Španělsko 6 % 15 149 Kč
Tunisko 4 % 11 089 Kč
Francie 4 % 5 412 Kč
Itálie 3,5 % 9 723 Kč
Kypr 3 % 15 480 Kč
Maďarsko 2 % 6 399 Kč
Kapverdské ostrovy 1,5 % 24 864 Kč

 

Nejlepší zářijové tipy, kam se vydat během svátku na výlety

Přinášíme několik tipů, jak si můžete prodloužit víkend a vyrazit načerpat síly, než se přihlásí zima. Přečtěte si, co lze za tři dny zvládnout, a kam se letos konečně podívat.

Tip: Zažeňte podzimní chmury relaxem v lázních

Pokud se vám nechce vydávat příliš daleko, vsaďte na některé ze slovenských nebo maďarských lázní. Například dvoudenní pobyt v piešťanských pramenech vás prý doslova postaví na nohy. V pověstech se jejich zázračná síla traduje už od dob římských vojáků, kteří zde údajně neuvěřitelnou rychlostí nabrali síly a zbavili se únavy z mnohadenních pochodů. Dnes navíc můžete přidat i masáže, zábaly či pitné kúry. Zdejší sirnou vodou posílíte pohybový aparát i centrální nervový systém a při vycházce barevným listím k legendárnímu hradu Čachtice se příjemně naladíte na nadcházející měsíce.

Tipy na dovolenou:

Spa & Wellness Hotel Máj, 26. 9. – 28. 9., polopenze, vlastní doprava, od 3 100 Kč, více zde

Tip: Zažijte všechny barvy podzimu v národním parku

Čtyři dny jsou ideální doba na prozkoumání některé z okolních zemí. Pokud toužíte utéct do přírody a kochat se podzimním ohňostrojem barev, vsaďte na německý národní park Hainich rozkládající se na západě Durynska. „Ačkoliv toto místo není příliš známé, pyšní se největším souvislým územím buků a dalších listnatých stromů v Německu. Dokonce je zapsáno i v seznamu UNESCO, říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která poskytuje přehlednou nabídku podzimních dovolených od více než 300 renomovaných cestovních kanceláří. Díky místní stezce v korunách stromů si navíc pohled na přírodu můžete užít i shora.

Pokud už se do této části Německa rozhodnete vypravit, nezapomeňte navštívit ani slavné Drážďany. Saská barokní metropole nabízí mimo jiné katedrálu Nejsvětější Trojice, kostel Panny Marie neboli Frauenkirche či Semperovu operu.

Tipy na dovolenou:

Hotel Ringhotel, 25. 9. – 27. 9., snídaně, vlastní doprava, od 2 600 Kč, více zde

Tip: Orientální dovolená pro náročné

Pokud jste si ještě neužili dostatek slunečních paprsků a toužíte po větších dálkách, zkuste dovolenou s vůní orientu. Starobylé marocké město Marrakéš se ne náhodou pyšní titulem oblíbené destinace známých umělců i významných osobností. Snoubí se tu totiž příjemné podnebí, atmosféra pohádek Tisíce a jedné noci a moderní vymoženosti. Ačkoliv si tak v řadě hotelů budete připadat jako na návštěvě u sultána, bez problémů se zde domluvíte i připojíte k wifi. Navíc si zde můžete na trzích levně nakoupit koření, které vás pak bude zahřívat celou zimu.

Tipy na dovolenou:

Kenzi Europa, 26. 9. – 3. 10., all inclusive, letecky, od 14 490, více zde

Tip: Dovolená na ostrově vulkánů

Teplota vzduchu kolem třicítky, příjemný mořský vánek a minimum turistů. Tak vypadá zářijová dovolená na Lanzarote, jednom z Kanárských ostrovů. Milovníci aktivní dovolené navíc ocení zajímavé stezky po ostrově. Lanzarote totiž vzniklo díky bouřlivé vulkanické činnosti a může vás tak překvapit tmavé vulkanické podloží a dramatická krajina. S tím ovšem kontrastují místní barevné vesničky, které naopak hýří životem. „Pokud se vypravíte na Lanzarote, nezapomeňte ochutnat místní vína. Sopečná půda totiž vinné révě velmi svědčí a lahodné víno z Lanzarote se těší oblibě po celém světě, dodává Michal Tůma z cestovní agentury Invia, v jejíž nabídce najdete i řadu zájezdů na Kanárské ostrovy.

Tipy na dovolenou:

Sentido Lanzarote Aequora, 28. 9. – 4. 10., all inclusive, letecky, od 32 421 Kč, více zde