Dnes je 17. 04. 2024

Pro mladé bičíky, pro starší převleky aneb erotické pomůcky oživí vztah v každém věku

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Čvc 23rd, 2015
0 komentářů

Ačkoliv si někteří pod erotickými pomůckami vybaví pouze vibrátor v ložnicích osamělých žen, opak je pravdou. Dnešní trh již nabízí nepřeberné množství pomůcek pro ženy, muže i páry. Za jejich používání se navíc lidé nemusí stydět. Zábava v posteli totiž skvěle oživuje partnerský sex a přináší nové podněty a chuť experimentovat v jakémkoliv věku. Jak si ale vybrat nejvhodnější erotické pomůcky a jak postupovat, aby vám dobře sloužily, se dozvíte v následujícím článku.

V dnešní době, kdy jsou erotické hračky běžnou součástí milostného života, je dobré vědět, jak postupovat při jejich výběru. Ne vše se totiž hodí pro každého a nesprávný výběr může zničit příjemný zážitek.

Mladí lidé se nebojí experimentovat, pouta a bičíky jsou in

Podle prodejců českých i zahraničních sexshopů se mladí lidé nebojí zapojovat erotické hračky a pomůcky do svého intimního života. „Je přirozené, že v této fázi života jeví mladí lidé zájem o různé netradiční pomůcky. Baví je totiž experimentovat a navíc teprve poznávají, co jim a jejich sexuálním partnerům vyhovuje,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, který nabízí široký výběr nejrůznějších erotických pomůcek. Kromě stálic, jako jsou vibrátory či Venušiny kuličky, zkouší mladí milenci rádi i pouta, bičíky či anální kolíky. „Je skvělé, pokud se partneři neostýchají a nebojí se zkoušet nové věci. Někdy však mladší lidé dělají chybu v tom, že intimní život doslova přecpou nejrůznějšími pomůckami. Je tak třeba mít na paměti, že méně je někdy více,“ dodává Durčák.

Pro oživení sexu ve středním věku jsou vhodné převleky

Páry či jednotlivci ve středním věku už své tělo většinou znají natolik, že ví přesně, co jim dělá a nedělá dobře. Odborníci však upozorňují, že lidé v tomto věku mají často tendenci upadat do stereotypu. „Nuda v posteli je zaručený zabiják vztahů. Obzvláště v této fázi bychom si proto měli dát pozor, abychom se této chyby nedopustili. Zábavný a kvalitní sex je totiž důležitou složkou spokojeného partnerského života,“ říká Adam Durčák. K oživení intimního života přitom není nutné ihned pořizovat biče či provazy. Divy udělá i nové prádlo či nějaký obleček. „Vzhledem k tomu, že řada párů je spolu již mnoho let, hraní rolí doplněné lechtivými kostýmy může být skvělé nakopnutí. Lidé si totiž v nové roli často dovolí projevit se zcela jinak a popustit uzdu svým fantaziím,“ dodává Durčák.

Starší lidé nepohrdnou afrodiziaky a gely

Ani starší lidé, kteří už často žijí sami bez partnera, se nemusí nutně vzdávat rozkoše a orgasmu. Právě díky množství pomůcek, které stimulují různé partie těla, mohou i lidé ve starším věku vést aktivní sexuální život. Pro páry existuje na trhu množství afrodiziak, které podpoří chuť na sex či zlepší prokrvení pohlavních orgánů. „Přípravků na podpoření erekce a zvýšení libida je dnes mnoho. Od přírodních preparátů, přes gely, až po nejrůznější doplňky stravy. Vždy se ale raději poraďte s vyškoleným personálem či svým lékařem, než začnete preparáty užívat. Obzvláště, pokud máte zdravotní problémy, či pravidelně užíváte nějaké léky,“ radí Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, který nabízí řadu kvalitních a prověřených afrodiziak.

Při výběru erotických pomůcek

Pokud se rozhodnete oživit sexuální život nějakou pomůckou, je dobré dodržet několik základních pravidel. „Vždy vybírejte pouze erotické pomůcky a hračky z kvalitního a nezávadného materiálu, jako je například klinický silikon. Materiál by měl být vždy hypoalergenní, dermatologicky testovaný a snadno omyvatelný,“ doporučuje Adam Durčák. Erotické hračky pořizujte v ověřených obchodech, kde vám navíc odborníci mohou poradit. „Pokud nemáte se sexuálními pomůckami mnoho zkušeností nebo si nejste jistí, co přesně hledáte, vždy je lepší se poradit s vyškoleným personálem,“ radí Adam Durčák.