Dnes je 7. 12. 2022

Přemýšlíte o franšízingu? Zkušenosti ukazují, že jde o lukrativní formu spolupráce

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Kvě 17th, 2014
0 komentářů

Franšízing je systém, jehož prostřednictvím se dnes na trh běžně uvádějí služby všeho možného druhu. Díky zkušenostmi a praxí prověřenému podnikatelskému konceptu umožňuje velmi efektivně rozvíjet vlastní podnikání. Na trhu hypoték v této oblasti dominuje především společnost Gepard Finance.

Franšízing představuje formu spolupráce dvou právně i finančně samostatných a nezávislých subjektů – franšízora a jeho franšízantů. Gepard Finance v pozici franšízora tak smlouvou zaručuje svým franšízantům právo, ale zároveň také ukládá povinnost, provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí. Franšízoví partneři Gepard Finance tedy získávají potřebné know-how a veškeré úsilí mohou věnovat budování svého podnikání.

Franšízing umožňuje budovat dobře fungující podnik dle osvědčeného receptu. Důkazem může být mnoho úspěšných spolupracovníků Gepard Finance. „V roce 2007 jsem začínala jako řadový makléř, sama a bez kanceláře, kousek od Olomouce v obci Bohuňovice. Klientů bylo málo a já jsem přemýšlela, kam posunout své podnikání dál. V roce 2010 jsem si proto koupila franšízu Gepard Finance v Olomouci a do dvou let se mi podařilo vybudovat tým makléřů,“ popisuje svou cestu k úspěchu Petra Nesvadbová, franšízantka Gepard Finance z Olomouce, která patří mezi každoročně oceňované makléře s nejvyšší produkcí.

Výhody podnikání ve franšíze

Podnikání pod značkou Gepard Finance přináší franšízantům nejednu konkurenční výhodu. Základem všeho je historie a silná pozice Gepard Finance na trhu. „Pro mě znamenala franšízová smlouva se společností Gepard Finance především vítanou pomoc v začátcích, možnost dalšího vzdělávání, dostupnost vnitřního informačního systému, přístup ke kompletnímu portfoliu hypoték nebo spolupráci s velkými realitními sítěmi a internetovými portály,“ uvádí Petra Nesvadbová.

Oproti jiným systémům, které odměňují své spolupracovníky na principu MLM marketingu, představuje franšíza mnohem spravedlivější a zajímavější systém odměňování. „Protože vystupuji jako samostatný subjekt, ač s výraznou podporou silného hráče na trhu, nemusím se o zaslouženou odměnu za produkci s nikým dělit, jak je tomu v mnohých poradenských sítích,“ vysvětluje Martin Bernklau, další z úspěšných franšízantů Gepard Finance. „Moji makléři jsou podnikatelé, stejně jako já, takže máme zkrátka jasně nastavená transparentní pravidla odměňování,“ dodává Bernklau.