Dnes je 31. 03. 2023

Pracujete v karanténě z domu? Microsoft Teams lze nyní využívat půl roku zdarma

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Dub 8th, 2020
0 komentářů

Společnost Allium, jež se specializuje na firemní řešení, poskytuje licenci Microsoft Teams na půl roku zdarma. Reaguje tak na potřeby českých firem, které byly kvůli epidemii koronaviru nuceny přesunout procesy do online prostředí. Microsoft Teams představuje jedno z nejoblíbenějších a nejbezpečnějších řešení organizace práce z domu a efektivní komunikační platformu.

„Mezi nejčastější pracovní úkony našich klientů v době koronaviru i mimo ni patří spolupráce v týmech, sdílení dokumentů a úkolů, e-maily, komunikace, on-line porady a kontakt s klienty nebo videokonference a webináře. Microsoft Teams patří v této oblasti mezi spolehlivé nástroje – je velmi intuitivní a centralizovaný, všechny jeho funkce jsou dostupné v jednom okně. Pracovat v něm lze i v internetovém prohlížeči,“ vysvětluje Ján Kukučka, vedoucí strategického rozvoje a specialista na Office 365 ve společnosti Allium.

Důležitou roli hraje dostupnost odkudkoli i bezpečnost

„Rozhodli jsme proto nabídnout půlroční licenci zdarma všem, nejen našim stávajícím klientům, kteří jsou na takzvaný home office zvyklí. V této době je třeba si pomáhat. Věříme, že by nabídka mohla pomoci společnostem a organizacím, které byly do práce ze svých domácností v podstatě donuceny okolnostmi a teprve zjišťují, jak fungovat na dálku co nejefektivněji. Microsoft Teams má velký potenciál se pro řadu firem takovým řešením stát, a to i po odeznění krize“ říká Kukučka.

Jak dodává, Microsoft Teams je navíc vysoce zabezpečenou platformou. Kromě základní ochrany v něm lze využívat pokročilé ovládací prvky zabezpečení, včetně ochrany před únikem informací, informačních bariér, zásad uchovávání informací, eDiscovery, blokování z právních důvodů, dodržování GDPR a dalších funkcí. Spolu s platformou je zájemcům k dispozici také webinář „Jak efektivně pracovat s Teams“.

Microsoft Teams je firemní platforma, která umožňuje interní komunikaci, chat, hovory a videohovory, videokonference, sdílení souborů a další služby. Umožňuje integrovat rozšíření a produkty jiných stran. Součástí balíčku Office 365 společnosti Microsoft je platforma od roku 2017 a společně s dalšími aplikacemi, které obsahuje, je nástupcem známé komunikační služby Skype for Business.

Microsoft Teams od společnosti Allium lze bezplatně získat na webových stránkách www.pracevtymu.online.