Dnes je 30. 05. 2024

Pozor na obchodní strategii některých prodejců. Ohřívače Quantum nejsou plnohodnotnou náhradou produktů John Wood

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Dub 23rd, 2014
0 komentářů

Na trhu se objevila nabídka plynových ohřívačů Quantum, které jejich prodejce označil jako plně zaměnitelné s ohřívači John Wood. Opak je však pravdou. Ohřívače Quantum mají s výjimkou jednoho typu úplně jiné rozměry a rozmístění montážních bodů. Zákazníci tak přijdou o klíčovou výhodu plynových zásobníkových ohřívačů vody – snadnou montáž nového zařízení bez nutnosti zásahu do rozvodů. 

Ohřívače vody Quantum, jejichž nabídka se nyní objevila na českém trhu, nejsou plnohodnotnou náhradou za starší zásobníkové ohřívače John Wood. Ačkoli jejich prodejce přímo deklaruje snadnou zaměnitelnost, rozměry obou zařízení jsou velice odlišné. Starý ohřívač John Wood totiž nelze snadno vyměnit za plynový ohřívač Quantum bez nutnosti zásahů do rozvodů teplé i studené vody a plynu.

Snadná montáž nového zařízení bez zásahu do rozvodů je u zásobníkových ohřívačů velmi žádanou vlastností. Zákazníci totiž mohou nový moderní ohřívač snadno a rychle instalovat místo starého zařízení. Ačkoli prodejce uvádí opak, ohřívače Quantum nejsou s ohřívači John Wood rozměrově stejné, a tuto výhodu tedy postrádají,“ popisuje výhody snadné zaměnitelnosti bojlerů Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem a servisem otopné techniky. „Výjimkou je snad model 40T, který má podobné rozměry. Ostatní modely ohřívačů Quantum se od produktů značky John Wood rozměrově velmi liší, a to může způsobit problémy při instalaci, “ doplnil Švantner.

Dodavatel ohřívačů Quantum ve své reklamní kampani tvrdí, že tato zařízení „plně nahrazují ohřívače John Wood“. Produkty obou značek přitom rozměrově neodpovídají a v některých případech se liší až o desítky centimetrů. A to nejen výškou, ale také průměrem zásobníku. Zákazník si tak může zakoupit údajnou náhradu za ohřívač John Wood, tu ale na původní místo nebude možné instalovat. „Tvrzení v letákové kampani dodavatele ohřívačů Quantum není pravdivé. Rozhodně totiž nejde o plnohodnotně zaměnitelné produkty,“ uvedl Roman Švantner.