Dnes je 28. 09. 2023

Letecký pohled na místa zasažená tornádem na konci června i července ukazuje množství odvedené práce

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Srp 10th, 2021
0 komentářů

Spoušť, jakou Česko nepamatuje, ale také obrovská vlna solidarity a odvedené práce při odstraňování následků ničivého tornáda, které se jihem Moravy prohnalo na konci června. Obojí ilustrují letecké snímky, jež si nechalo pořídit vedení kraje. Ty nabízejí nejen aktuální pohled na zasažená místa na konci července, ale také těsně po tornádu a před ním.

Snímky území zasaženého ničivým tornádem pořídila pro jihomoravský krajský úřad brněnská společnost TopGis, která se na letecké snímkování Česka specializuje. „První kolo snímkování šestadvacet kilometrů dlouhého a až sedm set metrů širokého pásu voblasti mezi Břeclaví a Hodonínem se uskutečnilo 29. června necelý týden po tornádu. Podruhé jsme oblast mapovali 24. července,“ uvedla Drahomíra Zedníčková, výkonná ředitelka společnosti.

Snímky jsou velmi detailní, je znich jasně patrné, jak přírodní živel poničil vedle samotné zástavby ilesy, sady a vinice. „Při srovnání obou časových řad je zároveň vidět také obrovské množství práce, kterou obyvatelé zasažených míst, dobrovolníci a složky integrovaného záchranného systému či armáda za ten měsíc odvedli,“dodává Drahomíra Zedníčková.

TopGis zmíněnou oblast snímkoval z letadla naposledy v roce 2018 při pravidelném focení celé České republiky.