Dnes je 2. 02. 2023

Podzimní lázně u vás doma: Hýčkejte se, zaženete úzkosti i deprese

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Říj 7th, 2021
0 komentářů

Každý rok na podzim na vás sedne splín? Sezónní afektivní porucha mnoho lidí trápí až do jara. Aktivně se jí braňte a posilujte svou mentální kondici. Víte, že proti depresi, stresu i úzkosti můžete úspěšně bojovat péčí o svůj zevnějšek? Pravidelné „hýčkací“ aktivity jsou skvělou relaxací, zvýšená pozornost navíc velmi prospěje hlavně kůži a vlasům, které v chladných měsících dostávají zabrat. Pro celý říjen si tak naordinujte domácí wellness!

Babí léto podle meteorologů pomalu končí a před námi jsou chladné a deštivé dny. Podzim a zima jsou pro mnoho lidí obdobím zvýšené zátěže na jejich mentální zdraví. Podzimní a zimní splín neušel ani pozornosti vědců a lékařů a má tak dokonce i odborný název: sezónní afektivní porucha (SAD). Tato lehčí forma deprese přichází během podzimních měsíců a často trvá až do jara a je pro ni typické střídání nálad, spavost, únava, psychické vyčerpání. Není tedy divu, že Světový den duševního zdraví slavíme právě na podzim – 10. října. Na svou emoční a mentální kondici se ovšem především v nadcházejícím období vyplatí myslet dlouhodobě. Vyhlašujeme tedy celý měsíc péče o svou duši a mysl!

Rozmazlujte své tělo, posílíte psychiku

K relaxaci, duševní očistě a rozptýlení myšlenek lze přistupovat mnoha způsoby a každému vyhovuje něco jiného. Dámy však jistě potěší, že jako báječný uvolňovač napětí a stresu funguje i péče o zevnějšek. Například masáž obličeje podle studie japonských odborníků výrazně snižuje úzkost, zlepšuje náladu a zvyšuje činnost sympatického nervového systému, který v těle zodpovídá za elán, nadšení, energii a motivaci. Jiná studie, tentokrát řecko-makedonského týmu vědců, zase zjistila, že ženy, které samy sebe takzvaně hýčkají, méně trpí depresemi než ženy, které žádné „hýčkací“ aktivity nepodnikají.

„Pro ženy je velmi přínosné a důležité hýčkat se, ať už pravidelnou návštěvou v kosmetickém salónu, nebo jen doma v koupelně. Zkrášlující a pečující procedury v nich pomohou navodit relaxaci, zvýší jim sebevědomí, poskytnou únik od stresu. Jako prevence depresí, úzkostí a dalších smutků se obzvláště hodí mít své pravidelné relaxační rituály, prostě domácí wellness, kde si vytvoříte tu správnou atmosféru a opravdu se rozmazlíte,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu pomocníků pro péči o zdraví a krásu.

Pravidelnou péči ocení v zimě pokožka i vlasy

Během podzimu a zimy do svých pečujících rituálů rozhodně zařaďte zvýšenou péči o pokožku a vlasy, které v chladných měsících trpí a jejich kondice se může viditelně zhoršit. Mráz, vítr, rychlé přechody z chladu do tepla a naopak, vytopené místnosti se suchým vzduchem, to vše kůži vysiluje a vysušuje. Nízké teploty snižují produkci kožního mazu, takže pokožka ztrácí svou přirozenou ochranu, a tak je častěji vysušená, může se loupat, červenat. Nejvíce pak trpí kůže na obličeji, protože zatímco tělo před vnějšími vlivy ochráníme oblečením, pleť je jim vystavena v plné síle. Potřebuje tedy hlavně důslednou a intenzivní hydrataci. „Pravidelně jí ji dopřejte hydratačními maskami, krémy nebo třeba jen čistými esenciálními oleji. Skvělý je například arganový olej, který je plný nenasycených mastných kyselin a vitamínu E, podporuje elasticitu kůže, silně hydratuje a vyživuje. Hodí se báječně i na rty místo balzámu a také pro péči o vlasovou pokožku i samotné vlasy,“ dává tip Daniela Jičínská.

Zvýšenou pozornost je vhodné věnovat právě i vlasům. Pokud v chladných dnech nenosíte venku čepici, působí na ně stejné vlivy jako na obličej. Čepice je ochrání, na druhou stranu se v ní však hlava může zapařit, což podporuje tvorbu kvasinek a lupů. „V zimě tedy sáhněte po výživných šamponech s oleji a keratiny, zkusit můžete i šetrné přírodní šampony. Pokud chodíte bez čepice, určitě volte šampony pro suché vlasy, aby se vám už tak vysušené vlasy ještě více neodmašťovaly. A máte-li možnost, nechávejte vlasy častěji schnout přirozeně, bez fénování horkým vzduchem. K tomu vám skvěle poslouží dobře savý ručník, který si omotáte kolem hlavy, nebo také speciální turbany,“ doporučuje Daniela Jičínská.

Pomocníci pro váš domácí salón krásy

Denní a noční krém z arganového oleje

Arganovému oleji se přezdívá marocké zlato a není divu – v péči o pleť je to opravdový poklad. Redukuje vrásky, dodává pleti svěží a zářivý vzhled a je prvotřídním hydratačním prostředkem. Dopřejte si ho v této sadě denního a nočního krému. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 369 Kč


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elegantní turban pro vysoušení vlasů

Silně savý turban z mikrovlákna vysuší vlasy šetrněji než horký vzduch. Stačí ho nasadit, stočit nad čelem a připevnit vzadu. Vypadá elegantně, ušetří vám čas strávený fénováním a podpoří zdraví vašich vlasů. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 199 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mycí kartáč s dávkovačem mýdla

Konec sprchové jógy – s tímto mycím kartáčem pohodlně dosáhnete na všechny části těla. A jako bonus má v sobě mycí houba integrovaný dávkovač na tekuté mýdlo. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 219 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horkovzdušný kartáč na vlasy 3v1

Vzdušné lokny, dokonalý bohatý účes, kudrnaté nebo vyžehlené rovné vlasy? S profesionálním horkovzdušným kartáčem bude dokonalý styling vašeho účesu hračka. Směle konkuruje každému kadeřníkovi. Vysoce kvalitní keramický povlak hlavy kartáčku je šetrný k vlasům a dodává jim lesk a měkkost. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 549 Kč