Dnes je 17. 04. 2024

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová vstupují do nově zakládaného Nadačního fondu Radost dětem

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 20th, 2019
0 komentářů

Na začátku bylo spontánně vyslovené přání malého ochrnutého hokejového fanouška, na konci pak založení nového Nadačního fondu Radost dětem. V jeho správní radě nově zasedne i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Nadační fond s cílem pomáhat vážně nemocným dětem či dětem z dětských domovů se pro letošek zaměří na řadu jednorázových aktivit. V plánu má například vybavení společenské místnosti pro onkologicky nemocné děti v FN Motol a uspořádání charitativního fotbalového turnaje či akcí s vánoční tematikou.

Nový Nadační fond organizace Radost dětem

Organizace Radost dětem, kterou před osmi lety založila Kateřina Wich, zakládá nový nadační fond. V jeho správní radě zasednou mimo jiné i dvě významné sportovní osobnosti: hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. „Oba jsou pracovití, cílevědomí a mají řadu zkušeností. Vím například, že Lucie navštěvovala v rámci svých turnajů dětská onkologická oddělení v zahraničí. Určitě budou mít spoustu nápadů, jak posunout Nadační fond Radost dětem dál a jak udělat radost co nejvíce dětem,“ říká Kateřina Wich, zakladatelka projektu Radost dětem a předsedkyně správní rady vznikajícího Nadačního fondu Radost dětem.

Setkání s ochrnutým Marečkem

Oba sportovci ji dle jejích slov absolutně nadchli svou lidskostí a dobrým srdcem, což byl i hlavní důvod, proč je o spolupráci požádala. Potkali se přitom v podstatě náhodou. „Před Vánocemi se mi jedenáctiletý Mareček, který již dva roky leží na JIP a kterého chodím navštěvovat, svěřil, že by se moc rád setkal s Tomášem Plekancem. Je totiž ohromným hokejovým fanouškem,“ uvádí Kateřina Wich. Zároveň však přiznává, že celé věci nedávala příliš velkou šanci.

„Nakonec se mi ale podařilo kontakt na Tomáše přece jen sehnat a spojit se s ním. Ačkoliv byl předvánoční shon, okamžitě změnil svůj program a dva dny poté, co Mareček vyslovil své přání, stál Tomáš Plekanec i s partnerkou Luckou Šafářovou u jeho postele. Donesli mu tašku plnou dárků a já poprvé viděla toho statečného klučinu brečet. Radostí,“ popisuje zakladatelka projektu Radost dětem první setkání s oběma sportovci. „Následně mě Tomáš i Lucka několikrát ujistili, ať se na ně s jakoukoliv pomocí pro Radost dětem neváhám kdykoliv obrátit. A tak jsem se obrátila a dnes jsou oba členy správní rady nového fondu,“ dodává.

Zkušenosti z dřívějška s charitativními projekty

„Setkání s ochrnutým Marečkem v Motole ve mně zanechalo velmi silné emoce a myšlenku, že bych ráda po kariéře pomáhala více tam, kde je to potřeba. Kateřina je člověk, který dělá věci srdcem a líbí se mi její vize. Pomáhat nemocným dětem a těm v nouzi mě velmi oslovilo a ráda se do tohoto projektu zapojím,“ vysvětluje Lucie Šafářová, která se již dříve v tuzemsku i ve světě zapojila do několika charitativních akcí pod hlavičkou tenisové organizace WTA.

S charitativními projekty má zkušenosti z dřívějška i Tomáš Plekanec. „V NHL jsem se účastnil několika různě zaměřených charitativních projektů. Mohl jsem tak nahlédnout do toho, jak funguje charita v zahraničí a jaké oblasti jsou mi blízké. Rozhodující pro mě je, aby opravdu všechna pomoc šla na ty, kdo ji potřebují, a dělali to lidé, kteří tomu rozumí a mají k tomu pěkný, řekl bych až rodinný přístup. Taková mi přijde právě Kateřina a lidé v projektu Radost dětem,“ říká Tomáš Plekanec.

Kromě celoročních návštěv v nemocnicích a rozdávání dárků nemocným dětem má Nadační fond v plánu i řadu jednorázových aktivit. Radost dětem tak například vybaví společenskou místnost na oddělení onkologie pro starší děti ve Fakultní nemocnici Motol funkčním nábytkem, hrami a výtvarnými potřebami. V srpnu bude zase organizovat charitativní fotbalový turnaj, na listopad plánuje rozsvícení stromu Radosti v nákupním centru Palladium. 1. prosince pak v TOP Hotelu Praha uspořádá Vánoční odpoledne Radost dětem. Dále pak chystá i nahrání písně Když dáme radost dětem a natočení videoklipu k ní. Kromě těchto dobročinných akcí si Nadační fond Radost dětem pro letošní rok rovněž vytyčil za úkol zajistit si dlouhodobého generálního partnera.