Dnes je 28. 09. 2023

Ostravský Impact Hub slaví půlkulatiny. Co všechno se dá v coworku zvládnout za 5 let?

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Lis 25th, 2019
0 komentářů

Panorama Dolních Vítkovic, kontroverzní socha Pocta hornictví nebo klub Baník už nejsou jedinými symboly severomoravské metropole. Přibyl k nim rozhodně i coworkingový prostor Impact Hub, který oslaví v příštím týdnu už 5. výročí. Čím oživil region a získal si renomé?

Úspěchy, které si zaslouží oslavovat

Impact Hub Ostrava začal žít počátkem listopadu 2014. Po takřka ročních přípravách se v pětipodlažní budově přímo v srdci Ostravy otevřelo 1 450 m2 příležitostí pro studenty, freelancery, pracující, malé firmy nebo třeba neziskovky. Dnes hostí na 300 členů a minimálně jednou tolik alumni, ambasadorů a spolupracovníků.

„Vzpomenete si na dnes už evropsky známý projekt Iglou? Znáte našeho asi největšího popularizátora podnikání na volné noze Roberta Vlacha? Všichni tito lidé patří k našim členům. Dále se u nás rozvíjely také startupy Supernova, XTND či carsharing Re.volt. A mohl bych jmenovat dál,” říká Filip Goszler, ředitel ostravského centra. „To však nejsou jediné úspěchy, které chceme oslavovat,” doplňuje.

Impact Hub Ostrava totiž zároveň přispívá k rozvoji mnoha inovací v kraji, ať už díky organizaci hackathonů nebo participací na programech jako jsou Chytrá myšlenka (podpora inovačních nápadů a projektů v kraji) nebo Tieto Nerds (akcelerační program). Na vlastních akcích, mezi něž patří třeba Impact Hub MashUp, Impact Hub Planet či různé kulaté stoly, otevírá coworkingová komunita diskuze o zajímavých a nejaktuálnějších tématech. A v neposlední řadě je to v regionu jedno z oblíbených míst pro organizaci eventů.

(Ne)Tradiční akce

„Zažili jsme stovky tradičních i méně tradičních akcí. V našem open space hrála nejedna kapela, dokonce i cimbálovka, proběhl ples Čistého nebe, s velkým úspěchem pravidelně hostíme kurzy jako třeba kvašení zeleniny. Takže nejde jen o klasické vzdělávání,” říká Karin Božková, která se stará o členy i pronájem kanceláří. „V Impact Hubu probíhají marketingové snídaně, večerní show, vernisáže, výběrová řízení externích firem i formální události typu oficiálního veřejného podpisu memoranda o vodíkových technologiích mezi městem a krajem,” znásobuje výčet manažerka komunitního týmu.

Událost samozřejmě připravili zakladatelé Impact Hubu i k příležitosti 5. narozenin. Uskuteční se ve čtvrtek 28. listopadu a láká na neobyčejně obyčejný program v podobě ohlédnutí za pětiletou historií, přípitku a společně stráveného času.