Dnes je 28. 11. 2023

Brno otevírá největší Impact Hub v Evropě

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Led 25th, 2018
0 komentářů
Brno otevírá největší Impact Hub v Evropě

Dnešním dnem se v Brně otevírá největší evropské coworkingové centrum sítě Impact Hub. S rozlohou 3450 m² se řadí nejen na první místo na evropském kontinentě, ale zároveň se stává druhým největším sdíleným prostorem sítě Impact Hub na světě. Investice do rozšíření prostor bývalého Výzkumného ústavu pletařského činí cca 40 milionů korun.

 Nové prostory

Rozsáhlá rekonstrukce se týkala celého spodního patra stávající budovy a vedlejší budovy přístavku. Nové prostory o rozloze přes 1700 m² nabízejí 11 kanceláří (o velikosti 18 až 270 m²), konferenční místnosti a více jak 40 fixních stolů pro členy pracující ve sdíleném prostoru. Téměř 180 m² konferenčních prostor umožňuje velmi variabilní využití, největší konferenční místnost o rozloze 154 m² je přímo propojena s venkovním dvorem. Zasedací „sky“ místnost na střeše Impact Hubu návštěvníkům přináší unikátní pohled na průmyslové Brno. Díky přestavbě budovy získají členové a návštěvníci moderní a funkční prostory pro setkávání, pořádání eventů nebo pro vlastní práci.

 Jak velké byly náklady přestavby?

Rekonstrukce Impact Hub Brno, včetně první fáze přestavby, stála více než 100 milionů korun, z čehož nové rozšíření prostor vyšlo na 40 milionů korun. Necelá polovina nákladů byla financována z programů Evropské unie, zbytek z vlastních zdrojů a úvěrů. Za úpravami budovy stojí architekt Luděk Černý a Radek Lampa ze studia Rala. „Luděk a Radek se podíleli již na rekonstrukci našich prostor v Praze i Ostravě. Když jsme si poprvé prohlédli budovu bývalého Výzkumného ústavu pletařského a rozhodli jsme se, že se stane domovem naší brněnské pobočky, bylo jasné, že je opět požádáme o pomoc. Příprava a realizace přestavby tehdejšího industriálního areálu trvala takřka 4 roky, než se nám jej podařilo otevřít. To, že se za necelé dva roky od otevření brněnský Impact Hub rozrostl a stal největším v Evropě, považujeme za velký úspěch,“ hodnotí Zdeněk Rudolský, jeden ze zakladatelů sítě Impact Hub v ČR.

V unikátním spolku KOMPAS se budou od roku 2018 sdružovat křesťanští podnikatelé a obchodníci
Podnikatelé by měli mít své vzory: Inspirují, ženou je kupředu a nabízejí oporu, když se příliš nedaří

 Nejrychleji rostoucí Impact Hub

Brněnský Impact Hub se řadí mezi nejrychleji rostoucí coworkingová centra sítě Impact Hub. Již po necelém roce od otevření zde bylo registrováno více než 300 členů. „Třetina našich členů pracuje v IT, 17 % se věnuje vzdělávání, 12 % marketingu, ostatní jsou různých profesí, od překladatelů, spisovatelů až po ilustrátory deskových her. 40 % firem jsou rozvíjející se a již fungující podniky, 38 % tvoří startupy, ostatní jsou ve fázi nápadů,“ dodává Irena Ošťádalová, ředitelka Impact Hub Brno.

 Brněnský Impact Hub je největší v Evropě

Globální síť Impact Hub tvoří 89 center, v Evropě jich je otevřených 45. Brněnský Impact Hub disponuje největší plochou sdíleného prostoru v Evropě, následuje Impact Hub v Zürichu (2450 m²) a Madridu (2250 m²). Ve světovém měřítku předčí Brno pouze prostor Impact Hub Seattle (4600 m²). V České republice tvoří síť 3 inovativní a podnikatelská centra – v Praze, Brně a Ostravě o celkové rozloze 6600 m² a více jak 1300 členech. Provozovatelem sítě je společnost Hub Ventures, která se v červnu tohoto roku chystá vstoupit na trh Start – Burzy cenných papírů Praha.