Dnes je 24. 02. 2024

Netradiční dovolená na vodě. Lipno láká na hausbóty s fotovoltaickými panely

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Dub 12th, 2017
0 komentářů

S přicházejícím létem se blíží první výlety a dovolené. Jedním ze zajímavých míst, kde lze trávit volné dny, jsou hausbóty s fotovoltaickými panely na vodní nádrži Lipno. Obytná plavidla zajistí netradiční a zároveň komfortní dovolenou. Zákazníci společnosti E.ON navíc mohou využít slevy z E.ON Bonus programu. 

Dovolenou u vody zná asi každý, nádrž Lipno ale nabízí dovolenou přímo na vodní hladině. K zapůjčení jsou dva hausbóty, které ubytují až 6 osob. Obytné lodě poskytují komfortní cestování a spoustu otevřeného prostoru pro grilování či opalování na zadní nebo horní části paluby. Tyto plavbyschopné hausbóty umožňují návštěvníkům trávit aktivní dovolenou na více místech. Díky možným přesunům lze procestovat všechny zajímavé destinace na nádrži Lipno.

Hausbóty s fotovoltaickými panely

Lipno aktuálně nabízí k zapůjčení dva plavbyschopné ekologické hausbóty. Moderní modely hausbótů Traweller YB27 jsou z dílny Radka Šímy. Sám konstruktér své hausbóty testoval i na moři. „S obdobným, ale větším modelem lodi YB35 jsme byli na Baltském moři a plavili se podél Dánska. Zátěžovým testem bylo relativně neklidné moře, které tato obytná loď bez problémů zvládla,“ popisuje Radek Šíma.

Zvláštností těchto hausbótů jsou fotovoltaické panely, které díky solární energii zvládnou dobít provozní baterie v lodi. „Fotovoltaické panely jsou umístěny na střeše hausbótů a dobíjejí servisní baterie, které na plavidle napájejí veškeré spotřebiče na 12V, jako poziční světla, interiérová světla, čerpadla, a slouží k dobíjení telefonů a další elektroniky bez nutnosti dobíjení z klasické 230V zásuvky,“ vysvětluje konstruktér hausbótů Radek Šíma.

Ekologická i ekonomická dovolená pro zákazníky E.ON

Tento druh netradičních plavidel je velmi oblíbený. Důležitou roli hraje ekologické fungování pobytu na lodi a také pohodlně zařízený interiér,“ říká Erika Širůčková ze společnosti E.ON. Energetická společnost E.ON nabízí svým zákazníkům zapůjčení hausbótu v program E.ON Bonus s desetiprocentní slevou. Součástí programu E.ON Bonus jsou výhodné nabídky partnerů společnosti zahrnující ubytování, volnočasové aktivity, gastronomii nebo nákupy.

Speciální nabídky a slevy získají zákazníci na www.eon.cz/bonus v podobě voucherů, které pak mohou uplatnit u partnerů programu. „Služba E.ON Bonus zajistí výhodnou zápůjčku hausbótu. Prvních pět zákazníků navíc získá jako dárek 2 hodnotné Lipno.card. Karta zpřístupňuje lipenskou dominantu Stezku v korunách stromů včetně zpáteční jízdy tobogánem. Zákazníci se díky ní také mohou svézt na lanové dráze nebo koloběžce,“ doplňuje Roman Kouba ze společnosti E.ON.