Dnes je 15. 04. 2024

Nebojte se na Silvestra odvázat v make-upu. Třpytky a kamínky vás rozzáří, výrazné barvy zase dodají šmrnc

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Pro 27th, 2016
0 komentářů

Na konci roku můžete nechat promluvit své kreativní já a zkusit vše, na co jste dosud v líčení neměla odvahu. V lesku a třpytu novoročního veselí by se neměl ztratit ani váš look. Hitem jsou blyštivé kamínky, peří a kouřové stíny v netradičních barvách. Naopak vlasům dopřejte přirozenost. 

Silvestrovské oslavy si žádají něco speciálního, ženy by proto přípravám měly věnovat náležitou péči. Kdy jindy vyzkoušet neotřelé, extravagantní nebo přímo bláznivé barvy a kosmetické vychytávky? Dokonce i evergreen společenského líčení, tedy kouřové stíny, může dostat nový rozměr díky novému barevnému pojetí. I při silvestrovském líčení je však důležitý dobrý základ, tedy vyčištěná pleť a podkladová báze pod make-up, aby vše vydrželo co nejdéle, ideálně po celou noc až do rána.

Lesk ve stylu holywoodských hvězd

Vzhledem k tomu, že během novoročních oslav se vše blýská, i make-up by se měl nést v tomto duchu. Třpytky vyniknou na očních víčkách, řasách i tvářích, specialitou z módních přehlídek je pak třpytivé obočí. Kromě metalických očních stínů s odlesky můžete na víčko nanést glitry, které zafixujete například gelovou řasenkou nebo speciálním lepidlem. Výsledný efekt bude o to působivější, pokud oko orámujete kontrastní barvou. „Velmi populární je výrazné rámování očí černou linkou doplněné o zářící zlatavé efekty, které se nese v duchu líčení filmových hvězd. Linka může být v tomto případě hodně protažená a silná,“ radí Anna Stojaspalová ze společnosti LR Health & Beauty vyrábějící mimo jiné dekorativní kosmetiku.

Bláznivé barvy. Dejte si záležet na očích

Klasikou, která nezklame ani letos na Silvestra, zůstávají precizně vykreslené oči pomocí kouřových stínů. V kombinaci s třpytkami se můžete držet při zemi s tradičními odstíny šedé či modré, specialitou novoročních oslav je nicméně kouřové líčení v barevných tónech švestkové či bordó. V tomto případě je však nutné ve stínování postupovat obezřetně, aby vaše stíny nevypadaly jednolitě a nezdůraznily nechtěné prvky typu kruhů pod očima. K dokonalému looku je třeba zajistit dokonalé krytí kolem víček.

Kamínky a peří? Vše je dovoleno

Nalepovací kamínky či barevné peří jistě nejsou věci, které byste využila na klasické společenské líčení. V případě Silvestra však tyto zdobící prvky směle zařaďte do svého repertoáru. Drobné kamínky kolem očí nebo v horní části tváře podtrhnou váš hvězdný make-up. Příležitost dejte také umělým řasám, jejichž efekt znásobí vlepená barevná pírka. V takovém případě to pak již nepřehánějte s vybarvováním rtů.

Nehty slaďte, vlasům ponechte přirozenost

Upoutáte-li na sebe pozornost díky výrazným očím, tmavým rtům a třpytícím se tvářím, účes už můžete nechat bez větších zásahů. Vlasy stačí prohrábnout hřebenem, případně doladit kulmou. Nechte je pak splývat podél obličeje nebo vytvořte rozpustilý rozcuch. Nehtům bude slušet, pokud jim dopřejete obdobné barevné ladění jako u svých očí. „Trendy je nepravidelné zdobení, tedy jeden nehet v barvě očí, druhý nalakovaný třpytkami a třetí v kombinaci obojího. Spolehlivá je v této podobě zlatočerná kombinace,“ uzavřela Anna Stojaspalová za společnost LR Health & Beauty.