Dnes je 22. 06. 2024

Návštěvnost 5D kin v roce 2015 stoupla o 56 %, diváky nejvíce lákaly horory

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Led 14th, 2016
0 komentářů

V roce 2015 se lidé vydávali na promítání 5D filmů o 56 % častěji než v roce 2014. Vyplývá to ze statistik provozovatele sítě kin 5D Cinema Maxim, který v Česku a na Slovensku promítá ve 24 městech. V tomto roce se navíc chystá otevírat další pobočky nejen u nás a na Slovensku, ale také v severní Africe či v zemích Perského zálivu.

Provozovatel kin 5D Cinema Maxim zaznamenal během loňského roku rostoucí zájem o promítání v pěti dimenzích, největším tahákem se stal měsíc srpen. Přesněji dny, kdy si školáci užívali poslední dny letních prázdnin, tedy období od 20. do 31. srpna. V těchto dnech se na pohyblivých křeslech bavilo nejvíce lidí. Přitom zvyšující se zájem byl během celého roku zaznamenán v Čechách i na Moravě. Mezi čtveřici nejnavštěvovanějších míst se zařadila města Ostrava, Olomouc, Karlovy Vary a Kladno.

Vzhledem k silně narůstajícímu zájmu o promítání filmů v 5D se chystá řetězec 5D Cinema Maxim rozšiřovat své pobočky v Česku i na Slovensku. „Chystáme se otevřít dvě nová kina v České republice, konkrétně v Přerově, a ke dvěma stávajícím v Brně přidat ještě jedno. Zájem je také na sousedním Slovensku, kde si lidé budou moci od letoška zajít do 5D kina v Lučenci a Piešťanech,“ popsala záměr společnosti Martina Jeřábková ze společnosti 5D Cinema Maxim. Nezůstane však pouze u tuzemských trhů, společnost má v plánu expandovat do dalších zemí EU, ale také do severní Afriky či zemí Perského zálivu.

Mezi nejnavštěvovanější snímky roku 2015 se stejně jako v předchozím roce zařadily filmy z kategorie hororů, kdy se na předních místech umístil Panic House a Metrofear. O 5D kina mají zájem i nejmenší diváci, jelikož se podle statistik objevil na předních příčkách i film Sunny Bunnies, určený pro dětské publikum. V letošním roce se mohou milovníci technologií těšit i na řadu nových filmů, které pro ně síť 5D Cinema Maxim připravuje.