Dnes je 23. 02. 2024

Mateřská škola Pod Špilberkem zve na jedenáctý ročník Zahrady radostí. Návštěvníky čeká divadlo i přehlídka řemesel

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Říj 1st, 2019
0 komentářů

První říjnovou sobotu bude zahrada Mateřské školy Pod Špilberkem patřit dětem a jejich rodičům. Už po jedenácté se zde bude konat slavnost Zahrada radostí. Akci pořádá Klub rodičů při MŠ a je určená všem, kteří si chtějí užít s rodinou příjemný den. Výtěžek bude věnován na úpravu zahrady a pořízení dalšího vybavení pro děti.

Slavnost v duchu tradičních řemesel

Jedenáctý ročník tradiční akce se uskuteční v sobotu 5. října od 10 do 15 hodin na zahradě školky v Údolní ulici číslo 9. Letošní slavnost se ponese v duchu tradičních řemesel a děti i jejich rodiče se tak budou na několika stanovištích moci podívat například na práci uměleckého kováře či hrnčíře. Připraveno bude také sportovní vyžití pro všechny.

„Akci v deset hodin dopoledne odstartuje úsměvný koncert s písničkami starých řemeslníků a řemeslnickým povídáním. Ve 13 hodin pak navážeme představením osmnácti hudebních nástrojů s podtitulem Šel tudy, měl dudy. Zábavné aktivity pro malé i velké návštěvníky budou probíhat během celého dne,“ řekla ředitelka mateřské školy Pavlína Stará.

O kreativní i sportovní aktivity se spolu s pedagogy mateřské školy budou v průběhu dne starat také rodiče dětí, které školku navštěvují. Ti také již tradičně připraví občerstvení, které bude k zakoupení v bufetu. Návštěvníci se tak mohou těšit na pestrou přehlídku domácích sladkých i slaných pokrmů či limonád.

Vstupné na Zahradu radostí činí 30 korun pro dospělé či 50 korun za rodinu. Výtěžek celé akce bude věnován na úpravu zahrady a bude sloužit dětem. Akce se koná za sucha, v případě nepříznivého počasí jsou návštěvníci zváni alespoň do bufetu.