Dnes je 24. 02. 2024

Mateřská škola z Kroměříže vyhrála 10 000 korun ve výtvarné soutěži, peníze využije na nákup didaktických pomůcek

Autor: Redakce
Rubrika: Soutěže
Bře 20th, 2018
0 komentářů
Ve výtvarné soutěži vyhrála MŠ z Kroměříže

Mateřská škola Spáčilova z Kroměříže zvítězila ve výtvarné soutěži a začátkem týdne převzala výhru ve výši 10 tisíc korun. Výtvarnou soutěž na téma „Co dělám, když jsem nemocný“ pořádala česká farmaceutická společnost Vegall Pharma. Akce se zúčastnily tři desítky školek z celé České republiky. Peníze chce vítězná mateřská škola využít především na nákup didaktických pomůcek.

Na přelomu ledna a února se konala výtvarná soutěž pro žáky mateřských škol, kteří malovali obrázky o tom, co dělají, když jsou nemocní. Soutěže se zúčastnilo přes třicet školek z celé České republiky. První cenou byla výhra 10 000 korun pro vítěznou mateřskou školu, přičemž využití finanční částky bylo ponecháno na zvážení vedení školky.

Dětskou imunitu výrazně oslabuje stres v rodině. Zvyšuje také riziko onemocnění

Odměněná byla školka, ale i autorka vítězného obrázku

Komise složená ze zástupců pořadatelské společnosti Vegall Pharma měla nelehký úkol vybrat z okolo pěti set soutěžních obrázků jeden výherní. Kromě peněžní výhry pro školku byla dárkem odměněna také autorka vítězného obrázku. Výherkyní je Veronika Kopecká ze třídy Sluníček, která získala hračku, jež pro ni vybrali její rodiče. Výhra pro Verunku byla až do poslední chvíle překvapením. Oznámili jsme to pouze rodičům, kteří pro ni vybrali hračku. Výherní částku bychom rádi použili na nákup didaktických pomůcek do naší třídy,“ říká zástupkyně ředitelky Pavla Kadlecová. Téma soutěže považuji za vhodně zvolené vzhledem k věkové skupině. Příště bychom možná ocenili větší formát výkresu, abychom si to mohli s dětmi ještě lépe užít,“ dodává.

vítězka soutěže

Do soutěže se zapojilo kolem pěti set dětí

Do výtvarné soutěže se zapojilo několik stovek dětí, odměnu v podobě vzorečků sirupů k posílení imunity a omalovánek dostaly všechny zúčastněné mateřské školy. Do naší výtvarné soutěže se zapojilo přes třicet školek a kolem pěti set dětí. Jejich zájem nás velmi potěšil. Velice nás také překvapila kreativita dětí, trochu jsme se obávali, aby obrázky nebyly příliš podobné, ale bylo tomu naopak. Tři nejlepší malíři z každé školky od nás dostali navíc za odměnu svačinové boxy,“ říká pořadatel soutěže Petr Galle ze společnosti Vegall Pharma, která se věnuje distribuci doplňků stravy k posílení imunity.

Zájem škol o třídění elektroodpadu a baterií roste. V rámci soutěže EkoEDA se vybralo přes 21 tun elektrozařízení

Výtvarnou soutěž pro děti pořádala česká firma Vegall Pharma z Vrbna pod Pradědem, jež se zabývá distribucí potravinových doplňků z výtažků rostlin nejen pro posílení imunity. Sirupy Immun44 obsahují mimo jiné též extrakt z Cistus Incanus (skalní růže), která je zdrojem polyfenolů s antibakteriálními a antivirovými účinky, i další biologicky aktivní vitamíny z přírodních zdrojů.